Jak leczyć gardło

Pretty young woman sore throat isolated on white background
Dodano: 12:27 5 września 2013
Aktualizowano: 12:27 5 września 2013
Źródło:

To bardzo denerwujący objaw. Zazwyczaj pojawia się przy chorobach związanych z górnymi drogami oddechowymi (takimi jak grypa, czy zapalenie gardła), ale może być on również związany z innymi problemami natury zdrowotnej. Niezależnie od przyczyny, dobrze było by wiedzieć jak sobie z nim poradzić.

Obecnie w zasadzie rozwiązania są dwa. Po pierwsze, możemy iść do apteki i kupić dowolny (byle, oczywiście, skuteczny) preparat na ból gardła. Wybór jest naprawdę ogromny. W ostatnich latach, dużo więcej jest jednak preparatów o naturalnym składzie. To zresztą bardzo dobra tendencja. Możemy więc kupić sobie syrop, a nawet cukierki do ssania na gardło. Możemy również wybrać domowe metody na ból gardła. Jest ich naprawdę mnóstwo i każdy znajdzie taką, która mu będzie odpowiadała.

Kiedy boli nas gardło, możemy przygotować sobie płukankę. Wybór składników jest w zasadzie dowolny. Chodzi oczywiście o to, aby zawierały one w sobie takie związki, które pomogą naszemu gardłu. I tak, dobrym pomysłem jest płukanka z miodu. Wystarczy rozpuścić go w wodzie (4 łyżki na szklankę), a potem przepłukiwać takim płynem gardło. Zioła również sprawdzają się jako składnik płukanek. Przykładem może być szałwia. Co jeszcze na bolące gardło? Ciekawą, ale bez wątpienia dziwną metodą są… lody. Chociaż wydaje się to być co najmniej mało prawdopodobne, ale mogą nam one pomóc. Zjedzenie zimnych lodów powinno przynieść nam ulgę na przykład przy anginie. Mają one zmniejszyć obrzęk i ból gardła.

Przy tego typu symptomie, dobrze jest zainwestować w cytrynę i sok malinowy. Herbata z tymi składnikami jest doskonałym sposobem na bolące gardło. Zamiast cukru użyjcie na przykład miodu. Dzięki temu przygotujecie bombę witaminową doskonałą dla Waszego gardła.

Jeśli wraz z bolącym gardłem występują również inne objawy, to nimi też trzeba się zająć. Często jest tak, że nawarstwienie symptomów powoduje, że chorujemy dłużej. Zajmujemy się tylko jednym z objawów, a to nie jest dobre rozwiązanie.

Podziel się ze znajomymi