Grupa krwi A , a nasze zdrowie

grupa krwi
Dodano: 12:38 4 marca 2014
Aktualizowano: 12:38 4 marca 2014
Źródło:

Funkcjonuje przekonanie, że dana grupa krwi niejako uzależnia jadłospis. To jednak nie jedyna zależność. To jaką mamy grupę krwi, może mieć też wpływ na to, jakie choroby nam grożą i jak często zapadamy na konkretne dolegliwości.

Zacznijmy może od tego, czym właściwie grupa krwi jest. W ten sposób określa się zestaw antygenów, które znajdują się na powierzchni czerwonych krwinek. Wyróżnia się dwa ich rodzaje, odpowiednio A i B. Można mówić o czterech grupach krwi. Zależnie od wspomnianych antygenów mówimy o A, B, AB i 0. Ostatnia z wymienionych grup jest najstarsza. Za najmłodszą (około 1500 lat) uważa się grupę AB. Na początek jednak skupimy się na tej oznaczonej literą A.

Według danych, ta grupa krwi to około 30% populacji ludzi. Jej najważniejszą zaletą ma być zdecydowanie większa odporność na wirusy. Problemem przede wszystkim są toksyny. Organizm osoby z grupą krwi A ma w tej kwestii „pod górkę”. Trudniej mu usunąć toksyny, a to powoduje konkretne dolegliwości takie jak apatia, przewlekłe zmęczenie, czy zatrzymywanie wody w organizmie. Niekorzystne jest również słabsze wytwarzanie kwasów żołądkowych. To między innymi powoduje problemy z przyswajaniem białka zwierzęcego.

Osoby z grupą krwi A mają skłonności między innymi do anemii, zaburzeń związanych z oddychaniem, a także choroby wieńcowej serca. Mogą pojawić się również problemy z pamięcią, a także przyswajaniem nowej wiedzy. Osoby z grupą krwi A są też bardziej narażone na nowotwory i cukrzycę.

W kwestii diety, to powinny one postawić na rośliny. Jadłospis ma być bogaty w gruboziarniste kasze, chodzi tutaj o obecność witaminy z grupy B. Dieta dla osób z grupą krwi A, to także ryby, razowe pieczywo i warzywa strączkowe. Potrzebny jest też cynk, który między innymi chroni skórę. Osoby z grupą krwi A nie powinny też zapominać o odpowiedniej dawce aktywności fizycznej. Jej wybór jest w zasadzie obojętny, byle była regularna.