Domowe sposoby na ból ucha


Administrator

Dodano: 09:03 28 stycznia 2013
Aktualizowano: 09:09 28 stycznia 2013
Źródło: Autor: Paweł Mazur

Najczęściej taka sytuacja spowodowana jest nagromadzeniem płynów w związku z atakującą nas infekcją. W zależności od części ucha, przyczyny takowej mogą leżeć zupełnie gdzie indziej. Jeśli mówimy o tak zwanej części zewnętrznej, to infekcja związana jest najczęściej ze skórą. Możemy się jej nabawić naprawdę w różnych miejscach. Z kolei zapalenie ucha środkowego to problem przede wszystkim małych dzieci. Wiążę się ono z atakiem bakterii i wirusów na nasz organizm.

Ból ucha to tylko jeden z objawów, który nas meczy podczas takiej infekcji. Może się też pojawić katar i wysoka gorączka. Dlatego też bardzo często szuka się sposobów, które za jednym zamachem likwidują wszystkie objawy jednocześnie. Skupimy się tutaj jednak tylko i wyłącznie na uchu. Jednym z bardziej znanych sposobów jest stosowanie czosnku. Nie chodzi tutaj jednak o jego spożywanie, co może wydawać się dość dziwne dla sporej liczby ludzi. Otóż, jeśli chcemy pozbyć się bólu ucha, musimy rozgnieść ziarnko czosnku i włożyć do ucha. Dzięki swojemu naturalnemu składowi ma on pozbyć nas problemu.

Kolejnym sposobem, który może wydać się nieco niekonwencjonalny jest użycie cebuli. Wystarczy ją ugotować doprowadzając do stanu miękkości, a potem przyłożyć do bolącego ucha. Imbir i mięta to następne pomysły. W obu przypadkach tak naprawdę potrzebujemy jedynie soku. Kilka kropel roztworu uzyskanego z imbiru wpuszczamy do ucha. Ma on działanie przeciwzapalne, a to ma nam pomóc. Podobnie jest w przypadku soku z mięty. Aplikacja prosto do ucha powinna przynieść nam ulgę.

Jeszcze jednym sposobem, tym razem naprawdę dziwnym, jest zastosowanie suszarki do włosów. Skierowanie jej w stronę ucha i potrzymanie około pół godziny ma pomóc złagodzić ból. Oczywiście najlepszym sposobem jest wizyta u lekarza i sprawdzenie co jest przyczyną bólu ucha.

Podziel się ze znajomymi