Co mówią nasze usta?


Administrator

Dodano: 09:19 26 czerwca 2013
Aktualizowano: 09:19 26 czerwca 2013
Źródło:

Najczęściej objawów szukamy wewnątrz naszego organizmu… To jak się czujemy, ma nam dać odpowiedź na to, czy coś nam dolega. Okazuje się, że pierwszych symptomów chorób możemy szukać na paznokciach a nawet na… ustach.

Zaczniemy od opryszczki… Czasem na naszych ustach i w ich okolicach pojawiają się małe pęcherzyki. Świadczą one o tym, że zostaliśmy zarażeni wirusem o nazwie Herpes. To jednak nie wszystko. Opryszczka na ustach pojawia się przede wszystkim w sytuacji, kiedy nasz organizm jest osłabiony. To znak, że jesteśmy w danym momencie bardziej narażeni na różnego rodzaju infekcje. Zresztą opryszczka to niejedyny znak tego, że nasz układ odpornościowy ma problem. Pęknięcia w okolicach ust, czyli tak zwane zajady, to również symptom osłabienia, ale nie tylko. Brak żelaza w diecie (czyli niedostarczanie go w odpowiednich ilościach) również może objawiać się właśnie w taki sposób. Podobnie jest z niedoborami witamin z grupy B. Zajady w końcu to także skutek uboczny kuracji lekami.

Bladość ust również oznacza problem zdrowotny. Jeśli faktycznie zauważymy taki problem, to przede wszystkim powinniśmy udać się do lekarza, aby zrobić sobie morfologię. Jasny kolor ust, to podobnie jak w przypadku zajade może oznaczać anemię, czy niedobory witaminy B. Zresztą właśnie problemy z niewystarczającą ilością składników odżywczych w diecie bardzo często objawiają się przez zmiany na ustach. Jeśli są one spierzchnięte to oznaczać to może dwie sprawy. Po pierwsze – stres. Bardzo często przy nim przegryzamy usta. Jeśli dodatkowo je oblizujemy, to w zasadzie jesteśmy skazani na spierzchnięcie ich. To efekt działania enzymów zawartych w skórze. To jednak nie jedyne co mogą oznaczać spierzchnięte usta. Braki w składnikach odżywczych – mowa między innymi o niedoborze wapnia.

Jak więc widać, dobrze jest się przyglądać swoim ustom, bo mogą dać nam one odpowiedź na to, czy przypadkiem czegoś nie potrzebujemy uzupełnić w diecie. Równie dobrze mogą też świadczyć o chorobie, czy ryzyku pojawienia się infekcji.

Więcej na temat

Podziel się ze znajomymi