Ból zęba- domowe sposoby


Administrator

Dodano: 12:03 29 stycznia 2013
Aktualizowano: 12:19 29 stycznia 2013
Źródło: Autor: Paweł Mazur

Czujemy, że opuchlizna robi się coraz większa. Boli nas cała szczęka i z każdą minutą uczucie dyskomfortu promieniuje jeszcze bardziej na pozostałą część głowy. Czas zacząć działać.. Pytanie tylko co zrobić jeśli nie mamy pod ręką żadnych leków. Możemy spróbować domowych sposobów aby pozbyć się brzydkiej opuchlizny.

W zasadzie opuchlizna to tylko jedna z dolegliwości, której możemy się pozbyć w taki sposób. Nie ulega wątpliwości, że ból zęba to też poważny problem. Pierwsza z wymienionych dolegliwości dotyczy przede wszystkim aspektu związanego z wyglądem. Druga to kwestia zdrowotna, wszak bolący ząb oznacza, że dzieje się coś nieprawidłowego. Oczywiście najlepszym sposobem jest wizyta u stomatologa, ale nie zawsze jest to możliwe. Potrzebujemy sposobu „na już”.

Goździk – to chyba najbardziej znany, domowy sposób na ból zęba. Większości z nas roślina ta kojarzy się z przyprawą kuchenną. Niemniej jednak często znajduje też swoje zastosowanie w leczeniu problemów związanych z zębami. Wystarczy włożyć go do ust i usytuować w miejscu źródła bólu. Istotne jest to, aby goździk był rozgnieciony i najlepiej by znalazł się na zębie, z którego promieniuje ból. Ta przyprawa ma działanie antyseptyczne a przy okazji potrafi uśmierzać ból. Kolejna z metod związana jest z alkoholem. Oczywiście nie chodzi tutaj o picie go w ilościach znacznie przekraczających normy i poczucie dobrego smaku. Alkohol ma działanie przeciwbólowe i odkażające. Oba z nich przydadzą się w sytuacji, gdy ból zęba nie pozwala nam spać. Alkoholem, w tym wypadku, płuczemy tylko usta ze szczególnym uwzględnieniem miejsca bólu.

Przechodząc do kolejnego sposobu, pragnę zaznaczyć, iż jego skuteczność i forma jest częstym przedmiotem dyskusji. Mowa oczywiście o czosnku, który ma działanie przeciwbakteryjne, co zdecydowanie jest jego zaletą. Czosnek przykładamy do bolącego miejsca. Wersją dla prawdziwych twardzieli jest żucie go przez około 10 minut. Ostatni sposób, który tutaj opiszemy odnosi się do wykorzystania mocy roślin a dokładniej mówiąc właściwości szałwii. Ma ona w sobie sporo flawonoidów a także witaminy B. Zwykle wymieniane są tylko te dwa składniki, podczas gdy wachlarz jej leczniczych właściwości jest dużo większy. Całość pomaga w przypadku bolącego zęba. Zasuszoną roślinę zalewamy wrzątkiem i czekamy aż się zaparzy (około 15 minut). Powstałym w ten sposób naparem płuczemy usta.