Zabiegi, które możesz wykonywać pod prysznicem

MC3q5bEM1F6Px6L4GGV0I32uA57RL1.jpg


Administrator

Dodano: 08:46 17 lutego 2011
Aktualizowano: 09:48 20 maja 2011
Źródło: Autor: Sylwia Śliż

Zabiegi, które możesz wykonywać pod prysznicem. Często nie zdajemy sobie sprawy, że zabiegi robione w domu niewiele różnią się od tych wykonywanych w gabinetach kosmetycznych.

W pielęgnacji skóry z rozszerzonymi porami, wspaniale sprawdzają się maski z naturalnych glinek, bogate w krzem, magnez, selen, wapń czy potas. Maski te można stosować zarówno do twarzy jak i w pielęgnacji skóry biustu, by zapobiec jego wiotczeniu, a także na partie ciała zagrożone cellulitem.

Aby codzienny prysznic zamienił się w urodowy seans, warto mycie wzbogacić o masaż, peeling, depilację i maseczki.

Masaż – przed myciem wykonaj masaż ciała od dołu do góry, za pomocą włosianej szczotki lub sizalowej rękawicy, w ten sposób pobudzisz krążenie i ujędrnisz skórę.

Natłuszczanie - aby skóra była czysta i sucha, natrzyj ją przed myciem oliwką dziecięcą, a następnie umyj żelem.

Zimny – ciepły strumień – skierowany na uda i pośladki przeciwdziała pojawianiu się cellulitu, pobudza krążenia i ujędrnia skórę, nadając jej zdrowy wygląd.

Depilacja – zarastające skórę włoski najlepiej usunąć pod prysznicem, ponieważ rozmiękczone wodą łatwiej dają się zgolić maszynką. Zbędnego owłosienia, możesz też pozbyć się używając gotowych preparatów do depilacji pod prysznic. Preparaty te nadają się szczególnie do depilacji okolic bikini i pach.

Nawilżanie – aby zapewnić skórze skuteczne nawilżenie, balsam należy wmasowywać tuż po wytarciu skóry ręcznikiem, kiedy jest ona jeszcze rozgrzana, lekko wilgotna, ale nie mokra.

Natomiast wszelkie oliwki, naturalne olejki nakładamy na mokra skórę.

Wmasowując w skórę balsam lub oliwkę, zaczynaj od kostek i przesuwaj się w kierunku serca, dzięki temu poprawisz krążenie i drenaż limfatyczny.

Specjalistyczna pielęgnacja – wyjście spod prysznica to dobry moment ma specjalistyczną pielęgnację, preparaty przeciw cellulitowi czy rozstępom znakomicie wchłoną się w rozpulchnioną po kąpieli skórę.

Maseczki – na włosy, twarz i na ciało najlepsze będą przyrządzone z glinki bogatej w minerały. Zieloną, białą lub czerwoną w postaci proszku można kupić w aptece lub sklepie zielarskim. Glinkę w postaci proszku, wystarczy zalać wodą mineralną i wymieszać do powstania gęstej papki, następnie nakładamy na określone miejsce.

Podziel się ze znajomymi