Wpływ odżywiania na włosy

5TL867gP2K7ET0psc4dQnD5v54Xn0f.jpg


Administrator

Dodano: 08:15 26 października 2011
Aktualizowano: 08:39 26 października 2011
Źródło: Autor: Paweł Mazur

Nasze włosy są doskonałym barometrem naszego stanu zdrowia. Nawet nie zdajemy sobie z tego, że to iż wypadają nam one w większej niż zwykle ilości może oznaczać, że mamy poważne problemy ze zdrowiem, bądź brakuje nam konkretnych składników odżywczych. Okazuje się, że również to co jemy ma bardzo duży wpływ na to, czy nasze włosy są piękne, czy też wypadają nam one w nadmiarze. Szczególnie panie powinny na to zwrócić uwagę, bo w ich przypadku dużo częściej za stan fryzury odpowiada nieodpowiednia dieta.

To, że wypadają włosy może być na przykład oznaką anemii, czyli braku odpowiedniej ilości żelaza w organizmie, który to zresztą można wywołać poprzez nieodpowiednią dietę. Skupmy się jednak na samym wyglądzie naszej fryzury, tym bardziej, że zmieniając jadłospis typowo pod nasze włosy” wpłyniemy pozytywnie na ogólny stan zdrowia.

Aby zatrzymać wypadanie, najlepiej zmniejszyć ilość węglowodanów (szczególnie tych prostych) i zwiększyć udział białek w naszym jadłospisie. Tego ostatniego składnika najlepiej szukać w soi, orzechach, chudym mięsie i jajkach. Niezmiernie istotne jest też, aby w naszej diecie na włosy znalazło się wspominane żelazo. Chroni przed anemią, a i ma bardzo duży wpływ na stan fryzury. Włączcie więc do diety zielone warzywa, wątróbkę i suszone owoce. Wspomniana wyżej soja jest istotna ze względu na to, że ma wpływ na wzrost włosów.

Istotne są również w takiej diecie kwasy Omega 3, czyli tak zwane zdrowe tłuszcze. Nie dość, że poprawią one wygląd fryzury to pozytywnie również wpływają na stan organizmu. Kolejnym niezmiernie istotnym elementem diety powinny być antyoksydanty. To one walczą z wolnymi rodnikami przez które między innymi starzeje się skóra, ale również nasze włosy.

Powinniśmy natomiast unikać alkoholu, bo źle wpływa on między innymi na naszą fryzurę. Sól i cukier w zbyt dużych ilościach również nie są wskazane. Należy też ograniczyć produkty przetworzone, a także te które mają sztuczne dodatki w postaci np. konserwantów. To, że fast food nie jest dobrym rozwiązaniem w takiej diecie na włosy jest chyba oczywiste.

Podziel się ze znajomymi