Worki pod oczami – przyczyny

202gkQnGejhgWCD892c2QEPl10fKY4.jpg


Administrator

Dodano: 11:07 16 maja 2012
Aktualizowano: 11:24 16 maja 2012
Źródło: Autor: Paweł Mazur

Oczy są niezmiernie istotną częścią naszego ciała. Po pierwsze, to dzięki nim widzimy. Po drugie, są one też elementem urody, jedną z pierwszych rzeczy, na które zwracamy uwagę. Kiedy jednak skóra pod nimi nie wygląda zbyt dobrze, to psuje cały obraz. Worki pod oczami, to jeden z częściej występujących problemów, których starają się pozbyć kobiety.

Spróbujmy przez chwilę zastanowić się – skąd mogą się brać? Pierwsze skojarzenie – zresztą słusznie – kierują się w stronę zbyt intensywnie spędzonej nocy lub po prostu przedłużającej się bezsenności. I jest to bez wątpienia najczęściej występująca przyczyna takiego stanu rzeczy. Obrzęk pod oczami spowodowany przez niedospanie jest najłatwiej zlikwidować. To jednak nie jedyny czynnik powodujący worki pod oczami. Przyczyna może być dużo bardziej poważna. Weźmy chociażby zatrzymanie wody w organizmie. Taka sytuacja zdarza się najczęściej w wyniku nieodpowiedniej diety. Nie chodzi tutaj nawet o to, czy będzie ona pozbawiona witamin i składników mineralnych. To oczywiście może mieć wpływ na stan skóry pod oczami (która nawiasem mówiąc jest niezmiernie wrażliwa). Problemem jest nadmiar soli w jadłospisie. To ona powoduje zatrzymywanie wody i możliwy obrzęk pod oczami.

Wspominałem wcześniej o poważnych problemach, których jednym z efektów mogą być worki pod oczami. Zatrzymywanie soli w organizmie może być efektem zaburzenia pracy nerek. I to już powód bardzo poważny. To jednak nie jedyne schorzenie, które obrzęk oczu może powodować. Jeśli masz problem z tarczycą, to Twoje oczy również mogą sprawiać wrażenie „zapadniętych”. Układ krążenia – w momencie kiedy jego praca jest zaburzona – również może być powodem opisywanego problemu.

To jednak nie jedyne przyczyny worków pod oczami. U niektórych osób na przykład, sytuacja taka jest wynikiem genetyki. Możemy odziedziczyć po rodzicach głęboko osadzone oczy, które sprawiają wrażenie zapadniętych, jakbyśmy ciągle byli niewyspani.

Zwróć także uwagę na swój styl życia. Pamiętaj, że zbyt intensywna i stresująca praca, wiele godzin spędzanym przed komputerem, również mają wpływ na Twoje oczy i skórę znajdującą się zaraz pod nimi. Tak samo jest ze ślęczeniem przed telewizorem. Im bardziej intensywnie żyjemy, tym szybciej starzeje się nasza skóra, a to z kolei powoduje, że defekty w stylu obrzęku oczu będą bardziej widoczne.