Worki pod oczami

0Y18qWE5XzF40fI0T0yWwuszWtX50g.jpg


Administrator

Dodano: 11:44 4 kwietnia 2011
Aktualizowano: 13:22 15 kwietnia 2011
Źródło: Autor: Sylwia Śliż

Worki pod oczami – dlaczego się pojawiają? Nadmiar lub brak snu, alergia, skutek zatrzymywania się wody w organizmie, to jedne z kilku przyczyn powstawania worków pod oczami. Same nie znikną, można je tylko zakryć lub zatuszować grubą warstwą makijażu, jednak zanim to zrobisz, zastanów się kiedy i w jakich sytuacjach pojawiają się pod oczami, a potem zastosuj odpowiednie środki, by je zwalczyć.

W trakcie snu, gdy leżymy nieruchomo spowalnia się krążenie w efekcie pod oczami, gdzie sieć naczyń limfatycznych jest szczególnie gęsta, tworzą się worki wypełnione limfą. Mogą pojawiać się także przed miesiączką, ponieważ na skutek działania hormonów organizm magazynuje zbyt duże ilości wody.

Doraźnie pomogą zimne plasterki ogórka przyłożone na powieki lub okład z cienkich plasterków surowych ziemniaków, zawarte w nich naturalne związki zmniejsza obrzęk.

Alkohol wypity w dużych ilościach zaburza pracę nerek, powodując zachwianie gospodarki wodnej w organizmie, a w efekcie pojawiają się worki pod oczami.

Aby szybko i skutecznie się ich pozbyć zaparz sobie herbatki o lekkim działaniu moczopędnym (liść pokrzywy) lub użyj specjalnych płatków kolagenowych.

Z wiekiem worki pod oczami pojawiają się w wyniku rozciągnięcia się tkanki skórnej, zjawisko to jest związane z procesem starzenia się. Zazwyczaj po 40-50 roku życia powieki stają się mniej napięte, a skóra wokół zaczyna obwisać.

Zbyt tłuste kremy, nie dostosowane do potrzeb delikatnej skóry wokół oczu mogą spowodować, że powieki zareagują obrzmieniem, ponieważ gruba warstwa kremu utrudnia skórze prawidłowe oddychanie.

Skórze wokół oczu nie służy także niewyspanie lub zbyt długie wylegiwanie się w łóżku. Wówczas pod oczami zaczyna gromadzić się nadmierna ilość limfy, która zalega, tworząc worki. Podobnie dzieje się gdy długo płaczemy.

Domowe sposoby na worki pod oczami:
- kompres z herbaty, saszetki z przestudzoną herbatą włóż na chwilę do zamrażarki i po wyjęciu przykładaj do powiek, jak kompres;
- lodowaty mleczny kompres przyłóż na 10 min do powieki, przywrócisz zdrowy wygląd opuchniętym powiekom;
- worki pod oczami zmniejszy suszony chaber, do kupienia w każdym sklepie zielarskim;
- ziarna sezamu wsypane do płóciennego woreczka mogą posłużyć do drenującego masażu, można je kupić w sklepie spożywczym.

Podziel się ze znajomymi