Sprawdzone domowe sposoby na zmarszczki

EjCgr62490Q0U27S7r47bwau40f8mf.jpg


Administrator

Dodano: 10:10 12 kwietnia 2012
Aktualizowano: 10:33 12 kwietnia 2012
Źródło: Autor: Paweł Mazur

Zmarszczki to przypadłość wieku – można postawić taką tezę. W zasadzie ciężko się z nią nie zgodzić. Nasza skóra się starzeje, a od „wykonywania” pewnych, powtarzalnych ruchów pojawiają się zmarszczki mimiczne. Problem polega tylko na tym, że mogą one pojawić się nawet przed trzydziestym rokiem życia, kiedy niekoniecznie są potrzebne.

Na stan skóry między innymi wpływają dwa czynniki. Jednym z nich jest brak odpowiedniej higieny, a drugim stres i kwestie – nazwijmy to – środowiskowe. Nie chodzi tutaj o nie mycie się, tylko raczej o brak odpowiedniego nawilżania i odżywiania. Czynniki środowiskowe to wszystko to co przyśpiesza starzenie się skóry – między innymi toksyny czy słońce. Ze zmarszczkami, które mogą być efektem zaniedbań walczyć można na różne sposoby, również domowe. Część z takich sposobów można zresztą wykorzystać również jako zabieg profilaktyczny.

Tak naprawdę takie domowe metody możnaby wymieniać bez końca, dlatego ja postaram się skupić raczej na tych bardziej znanych. Jedną z częściej polecanych jest maseczka z banana. Owoc ten ma ogromny wpływ na stan skóry. Po pierwsze, w pewien sposób rozświetla ją. Po drugie, powoduje lepsze nawilżenie, co nie pozostaje bez wpływu na widoczność zmarszczek. Banana rozgniatamy łyżką i mieszamy z olejem – najlepiej migdałowym. Wklepujecie w twarz i nakładacie na nią gorący kompres. A potem czekacie pół godziny.

Bardzo dobrym pomysłem na nawilżanie skóry zdaje się być maseczka z oliwy z oliwek i żółtek. Wystarczy je dość dokładnie zmieszać, a potem nałożyć na twarz. Okłady z oleju lnianego lub migdałowego są dobrym pomysłem dla tych osób, które nieco zaniedbały pielęgnację skóry twarzy. Nie można oczywiście zapomnieć o klasycznej maseczce z zielonego ogórka. Zawiera on sporo witamin i składników odżywczych. Jeśli idzie jednak o kwestię zmarszczek to najbardziej istotne jest to, że ogórek ma działanie ściągające i napinające skórę. I to właśnie z tego powodu jest on tak popularnym domowym sposobem.