Sposoby na opuchnięte powieki


Administrator

Dodano: 14:27 7 marca 2013
Aktualizowano: 15:03 7 marca 2013
Źródło:

Opuchnięte powieki mogą być co prawda znakiem, że w naszym organizmie dzieje się coś niedobrego, ale najczęściej to po prostu efekt nieprzespanej nocy. Może nam się wydawać, że powieki są dość nieistotnym elementem naszego wyglądu, ale wystarczy nieco opuchlizny i nagle wszyscy zaczynają na nie zwracać uwagę.

Oczywiście najbardziej znanym sposobem na opuchnięte powieki jest zielony ogórek. Stosowany jest on zresztą również w sytuacji, kiedy nasze oczy są zmęczone, na przykład w związku z wielogodzinną pracą przy komputerze. Wystarczy ułożyć się wygodnie i położyć na opuchnięte powieki plasterki ogórka. Na podobnej zasadzie stosuje się herbatę w torebkach. Nakłada się ją na oczy po zużyciu. Najlepiej, jeszcze ciepłą, ale nie gorącą. Kilkanaście minut powinno nam pomóc. Jednak walkę z opuchniętymi powiekami, powinniśmy rozpocząć od odświeżenia całej twarzy. Nie potrzebujemy do tego jakiś specjalnych preparatów i tajemniczych praktyk. Wystarczy po prostu przemyć twarz zimną wodą. To powinno nas przede wszystkim pobudzić.

Powieki przed nałożeniem na nie na przykład plastrów ogórka, dobrze jest opukać delikatnie palcami. Są również tacy, którzy proponują zamiast tego warzywa, czy torebek z herbatą, zwykłą… łyżkę. Byle zimną. Można ją na parę minut włożyć do zamrażarki. Sposób walki z opuchniętymi powiekami, zależy również od czynników indywidualnych. Jeśli na przykład mamy problem z wrażliwymi oczami ( chociażby na czynniki zewnętrzne), to lepiej sprawdzą się niejako „dedykowane” preparaty. Oczywiście trzeba zwrócić uwagę na skład takiego produktu. Im bardziej jest naturalny, tym lepiej dla naszych wrażliwych oczu.

Sytuacja komplikuje się w momencie, kiedy nasze domowe sposoby nie działają. Prawdopodobnie problem leży nieco głębiej niż w nieprzespanych nocach. Wtedy nie ma co czekać na to, że być może plastry z ogórka zadziałają, tylko trzeba udać się do lekarza. Pomoże nam on znaleźć przyczynę przez którą nasze powieki są opuchnięte.

Więcej na temat

Podziel się ze znajomymi