Przyczyny łysienia u kobiet

4SglpS34gA8oZ845jtCe6R72kRhk8V.jpg


Administrator

Dodano: 10:38 12 kwietnia 2011
Aktualizowano: 10:45 12 kwietnia 2011
Źródło: Autor: Paweł Mazur

Przyczyny łysienia u kobiet. Wbrew temu co wydaje się większości ludzi, łysienie może dotknąć i dotyka również kobiety. Ciekawostką jest to, że wcale nie jest to tak rzadkie, aczkolwiek wygląda to jednak inaczej niż u mężczyzn, zarówno w kwestii przyczyn (chociaż tu tak nie do końca o czym dalej), jak i samego przebiegu i leczenia.

Zacznę jednak od czynników, które są typowe dla mężczyzn, ale występują u kobiet. Mowa o łysienie androgenowym, które jest spowodowane działaniem testosteronu, a dokładniej przemiany tego hormonu w DHT wpływającego na osłabienie kondycji włosa i w końcu jego przedwczesne wypadanie. W przypadku kiedy u pań występuje z jakiegoś powodu podwyższony poziom testosteronu istnieje możliwość pojawienia się więc łysienia tego typu. Dość istotnym problemem w tym wypadku jest sposób leczenie. Większość preparatów, które są w jego trakcie stosowane nie są przeznaczone dla kobiet, wręcz mogą negatywnie wpłynąć na ich stan zdrowia. Tak naprawdę wszystko zależy od ustalenia czy daną osobę dotknęło rozlane, czy bliznowaciejące łysienie androgenowe.

Za najczęstszy typ wypadania włosów u pań odpowiada inny hormon, jednak tym razem typowo kobiecy: estrogen. Ujawnia się on niemal zaraz po urodzeniu dziecka. W czasie ciąży u pań występuje wysoki poziom wspomnianego hormonu. Odpowiada on między innymi za to, że zostaje zaburzony naturalny cykl wzrostu włosa. Jego poziom powstrzymuje ich przechodzenie w fazę telogenową (czyli wypadania). Po urodzeniu dziecka estrogen wraca do stanu normalnego, a włosy zaczynają wypadać. W skrajnych przypadkach nawet wychodzić całymi garściami. Dobrą informację jest to, że proces ten w pewnym momencie się skończy.

U kobiet równie często występuje też łysienie spowodowane przez stres (związany chociażby z pracą) i niedobór witamin. Włosy są bardzo czułe i właściwie każda zmiana może na nie wpływać. Dlatego też warto dbać o odpowiednią ilość składników mineralnych w organizmie. Dlatego też najlepiej zainwestować w suplement diety który zawiera skrzyp. Bo to taki właśnie preparat pomoże w większości przypadków.

Podziel się ze znajomymi