Prawidłowa pielęgnacja ust


Administrator

Dodano: 09:28 18 maja 2011
Aktualizowano: 09:36 18 maja 2011
Źródło: Autor: Paweł Mazur

Wbrew pozorom aby mieć piękne i wydatne usta, które przyciągają wzrok nie potrzeba od razu iść po najmniejszej linii oporu i wstrzykiwać sobie w nie botoks. Obecnie na rynku dostępnych jest naprawdę wiele produktów, które równie skuteczne pomogą w uzyskaniu pięknych ust. Mowa tu o kremach nawilżających, balsamach, czy pomadkach, także preparatach regenerujących. Warto pamiętać o tym, aby takie produkty posiadały odpowiednie składniki. Na pewno – szczególnie teraz w związku ze zbliżającym się latem – kupujmy takie, które zawierają filtry UV. Jak już wspomniałem na początku usta są bardzo delikatne i nie posiadają melatoliny, czyli naturalnej ochrony przed słonecznym promieniowaniem.

Nasze usta są różowe – to oczywiste, ale już nie do końca wiemy dlaczego. A czy skaleczyliście się kiedyś w nie? Zauważyliście wtedy, że krew niemal z nich „bucha”. Wynika to i wspomniany kolor z tego, że znajdują się w nich liczne naczynia krwionośne. Jeśli chcemy nadać im głębszej barwy dobrym pomysłem jest peeling i masaż. Chodzi o pobudzenie mikrokrążenia, aby usta nie były sine i mdłe w wyglądzie. Najlepiej sprawdza się peeling enzymatyczny.

Wracając jeszcze do składu, którym charakteryzuje się dobre i skuteczne preparaty, to na pewno szukajcie tych zawierających witaminy, głównie A. Można również wykorzystać to co znajdziemy w domowej spiżarce. Chyba najczęściej powtarzanym produktem, który stosuje się na usta jest miód, który dzięki swojemu składowi jest w stanie odżywiać je, a jednocześnie nie dopuszczać przez długi czas do pojawienia się zmarszczek. Oczywiście zależy to od tego w jakim wieku zaczniemy go stosować. Jeśli jednak już się one wokół ust pojawiły, poszukajcie kremów z dużą zawartością witaminy C i retinolem.

Podziel się ze znajomymi