Nieco o naszych stopach

Rahpnp7jfL9w478fvkku5z1x4pjare.jpg


Administrator

Dodano: 08:21 6 czerwca 2011
Aktualizowano: 08:30 6 czerwca 2011
Źródło: Autor: Paweł Mazur

Są one szczególnie narażone na przeciążenia, oraz trudy dnia codziennego, zwłaszcza u osób, których praca opiera się o częste chodzenie. Nierzadko zapominamy o nich i traktujemy je trochę po macoszemu, katując je na przykład ciężkim obuwiem i kompletnie pozbawiając ich odpowiedniej higieny. Warto jednak nieco pieniędzy w odpowiednie preparaty zainwestować, bo jeśli nasze nogi nam się zbuntują to dopiero będziemy mieli problem z codziennym funkcjonowaniem. Stopy w związku z niemal bezpośrednim stykiem z podłożem są dużo bardziej narażone na wszelkiego rodzaju bakterie i grzyby. Stąd też należy o niej dbać w ten sposób, aby nie dotknęła nas grzybica.

Naszym stopom przydadzą się również zabiegi relaksacyjne. Szczególnie kiedy zmęczone są po całodziennych wędrówkach. Można je wykonywać zarówno w domowym zaciszu, jak i w profesjonalnych salonach. Mowa tu oczywiście o pedicure, relaksacyjnych kąpielach i masażach. Te ostatnia zwłaszcza, są bardzo popularne. Wynika to przede wszystkim z ich skuteczności. Ciekawostką jest masaż chiński, który swoje tradycje wywodzi jeszcze z czasów Starożytności. Według jego zwolenników pozwala on nie tylko zrelaksować nogi, ale i skutecznie niwelować inne dolegliwości.

Według teorii tego typu masażu nasze stopy są swoistego rodzaju mapą naszego organizmu. Każdy punkt na niej odpowiada za inną część ciała. I tak na przykład odpowiedni masaż palców jest w stanie wpłynąć na nasze zatoki nosowe. Bez wątpienia jeśli naszymi stopami zajmie się fachowiec, możemy liczyć na ogólną poprawę stanu zdrowia. Taki masaż jest w stanie pobudzić krążenie krwi, a to z kolei oczyszcza organizm z toksyn. Warto więc od czasu do czasu pozwolić sobie na taki zabieg, bo chociaż będziemy musieli wydać nieco pieniędzy, to jednak efekty mogą być nie do przecenienia.

Podziel się ze znajomymi