Lecznicze kosmetyki naturalne, właściwości

Dodano: 21:27 27 sierpnia 2008
Aktualizowano: 12:18 2 lipca 2012
Źródło:

Kosmetyki, które leczą? Są już lecznicze kosmetyki naturalne, które mają działanie nie tylko upiększają, ale i leczą. Są to podkłady, pudry i cienie tak zwane mineralne.

Mineralne kosmetyki do makijażu to wynalazek amerykański. Zostały one stworzone z myślą o kobietach, które po wszelkiego rodzaju zabiegach dermatologicznych, np. peelingu laserem, wstrzykiwaniu botoksu chcą zamaskować nieestetyczne zaczerwienienie skóry. Zwykły puder się do tego nie nadaje, bo istnieje ryzyko że podrażnimy skórę jeszcze bardziej. W takich sytuacjach właśnie kosmetyki mineralne sprawdzają się tutaj w stu procentach. Nie zawierają one składników, takich jak barwniki, konserwanty, substancje zapachowe, które są powodem występujących na skórze podrażnień i uczuleń. Pozbawione są one również silikonów i składników pochodnych ropy naftowej. Zawierają natomiast sproszkowane pigmenty uzyskane z występujących w przyrodzie minerałów. Są to na przykład miki cynku, tytanu oraz żelaza. Niektóre kosmetyki zawierają, aż 90 procent tego składu minerałów, w innych jest ich dużo mniej, bo zaledwie kilka procent. Właśnie te mineralne dodatki działają na skórę łagodząco, kojąco, nie powodują zatykania porów, przetłuszczania się cery. Dlatego też po te kosmetyki mogą sięgać osoby o skórze alergicznej, wrażliwej, jak również tłustej czy też trądzikowej.

Jakie korzyści dają nam te kosmetyki

Bezpieczeństwo dla skóry wrażliwej

Kosmetyki mineralne przylegają do skóry, ale nie wnikają w jej głąb. Dzieje się tak dlatego, że zawarte w nich sproszkowane minerały są lżejsze od cząsteczek zwykłych, sypkich preparatów jakie dostępne są na naszym rynku kosmetycznym Są więc bezpieczne dla osób wrażliwych.

Matowanie i leczenie cery ze skłonnością do trądziku

Jeżeli mamy do czynienia z cerą tłustą lub mieszaną powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że na czystych minerałach, bakterie nie mają warunków, by się mnożyć. Dlatego np. kosmetyki, które zawierają np. sproszkowaną glinkę bardzo dobrze wchłaniają nadmiar sebum, który wytwarzany jest przez nasze gruczoły łojowe. Są więc polecane dla cery z trądzikiem. Trzeba zawsze pamiętać o częstym myciu pędzla, którym nakładamy kosmetyki.

Makijaż na cały dzień

Stosując kosmetyki mineralne, mamy zapewniony makijaż na cały dzień, gdyż stosując te kosmetyki mamy pewność, że nie zmyją nam się z twarzy, pomimo, że nie są wodoodporne, nie wycierają się ani nie osypują się w ciągu dnia.

Ochrona młodości

Zawarty w tych kosmetykach tlenek cynku ma działanie zbliżone do filtra przeciwsłonecznego, blokuje także dostęp do skóry promieni UVA i UVB, rzadziej także uczula niż filtry chemiczne.

Delikatne krycie

Makijaż zrobiony przy użyciu kosmetyków mineralnych sprawia, że wygląda się bardzo naturalnie. Zawarte minerały to między innymi mika, która nadaje rozjaśniający ton, różowy kwarc, masa perłowa. Wystarczy więc nałożyć niewielką ilość kosmetyku, żeby pięknie i świeżo wyglądać.

Piękno w każdym wieku

Minerały powodują to, że optycznie nasz naskórek wydaje się wyrównany, dlatego nadają się zarówno dla nastolatki jak i dojrzałej kobiety, której skóra traci jędrność.