Kwas hialuronowy na pełniejsze usta


Administrator

Dodano: 09:16 18 lipca 2011
Aktualizowano: 09:58 18 lipca 2011
Źródło: Autor: Sylwia Śliż

Medycyna estetyczna z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem kobiet na całym świecie. W przypadku zabiegów mających na celu powiększenie ust, najpopularniejszą metodą jest wstrzykiwanie preparatów kwasu hialuronowego, czyli substancji naturalnie wytupującej w organizmie człowieka.

Zadaniem kwasu hialuronowego, będącego naturalnym składnikiem skóry człowieka i każdego żywego organizmu jest utrzymanie odpowiedniej sprężystości skóry i nawilżenia tkanek – jedna cząsteczka kwasu zatrzymuje aż 250 cząsteczek wody. Kwas ten wykorzystuje się z dużym powodzeniem w medycynie estetycznej, jest bardzo bezpieczny w stosowaniu i nie powoduje reakcji alergicznej, a wszystko to sprawia, że cieszy się ogromnym i niesłabnącym zainteresowaniem wśród kobiet.

Przy użyciu kwasu kwasy hialuronowego możemy nie tylko powiększyć zbyt wąskie wargi, ale także skorygować ich kształt, asymetrię, czy zwiększyć ogólną objętość ust. Za pomocą żelu na bazie kwasu hialuronowego, który wstrzykuje się w wargi, możemy poprawić ich kształt i kontur, a także skutecznie je nawilżyć.

Bezpośrednio przed zabiegiem, usta znieczula się specjalną maścią, a po upływie około trzydziestu minut i po ukształtowaniu warg, wprowadza się odpowiedni preparat przy użyciu strzykawki. Samo wkłuwanie igły, mimo iż wygląda dość nieprzyjemnie, to jednak jest zupełnie bezbolesne. Następnie po wprowadzeniu preparatu, lekarz wykonuje masaż ust, który ma na celu równomierne umiejscowienie preparatu i nadanie wargom kształtu, takiego, jaki chce osiągnąć pacjentka. Bezpośrednio po zabiegu usta mogą być lekko opuchnięte, jednak po kilku dniach wszystko powinno wrócić do normy, a sam efekt pełniejszych ust utrzymuje się zazwyczaj około pół roku – przez ten czas kwas hialuronowy bezpiecznie się wchłania.

Podziel się ze znajomymi