Jakie rośliny pomogą przy trądziku?

sssFat.
Dodano: 08:00 27 lipca 2016
Aktualizowano: 08:00 27 lipca 2016
Źródło:

W leczeniu tej powszechnej w okresie dojrzewania dolegliwości skórnej można wykorzystać wiele sposobów, w tym i naturalne. Niektóre z roślin są nie tylko stosowane w domowym zaciszu, ale i są składnikami preparatów na trądzik. Mają one pewne właściwości, dzięki którym są po prostu skuteczne.

Z drugiej strony trzeba mieć świadomość, że w nie każdym przypadku mogą być pomocne. Po pierwsze wiele zależy od kwestii indywidualnych. Po drugie od natężenia trądziku. Pierwszą rośliną którą warto polecić jest nagietek. Jest on znany ze swoich licznych właściwości. My skupimy się przede wszystkim na skórze. Nagietek wykazuje między innymi działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Oba są dość istotne w przypadku trądziku. Opisywaną roślinę poleca się też jako naturalny sposób na oparzenia i skaleczenia.

Równie często jeśli chodzi o ratowanie skóry, wymienia się aloes, a dokładniej sok z tej rośliny. Wykazuje on między innymi właściwości nawilżające. To jednak nie wszystko. Aloes to też działanie regeneracyjne. I między innymi z tego powodu jest on wykorzystywany jako składnik niektórych produktów na trądzik.

Kolejną rośliną, którą poleca się przy tej dolegliwości, jest pokrzywa. Przyjmować można ją pod postacią herbaty. Wystarczy pić w miarę regularnie, ale nie dłużej niż 3 miesiące. Po tym czasie lepiej zrobić przerwę. Pokrzywa między innymi pozwala oczyścić organizm z toksyn. Po drugie roślina ta zawiera składniki, które z perspektywy naszej skóry, są bardzo ważne. To chociażby witaminy z grupy B. Dostępne są preparaty na trądzik zawierające pokrzywę. Następna roślina też bywa składników takich produktów. To… koniczyna. Przypisuje się jej sporo właściwości, również takich, które są związane z trądzikiem. Koniczyna to przede wszystkim flawonoidy i salicylany. Związki te mają „sporo do powiedzenia” zarówno przy pielęgnacji skóry, jak i przy walce z trądzikiem. Koniczyna wykazuje również właściwości wspomagające oczyszczanie organizmu z toksyn. Jest to bardzo przydatne przy walce z trądzikiem.