Jak pozbyć się worków pod oczami?

W2wMX59S51s5oR5CTsJjucd6RO5O78.jpg


Administrator

Dodano: 08:13 15 maja 2012
Aktualizowano: 08:28 15 maja 2012
Źródło: Autor: Paweł Mazur

Metod walki z workami pod oczami jest mnóstwo i ciężko byłoby wymienić je wszystkie w jednym miejscu, skupmy się więc na tych najbardziej znanych. Zaczniemy może od tak zwanych domowych sposobów. Na pewno każdy zna parę takich metod. Plasterek ogórka na zmęczone oczy albo okład z herbat to te najpopularniejsze. W zasadzie każdy z takich sposobów ma swoje zalety. Warto zaznaczyć, że część z nich ma dość szerokie zastosowanie. Bo walka z podkrążonymi oczami tak naprawdę powinna obejmować jeszcze pielęgnację skóry pod oczami. Jest ona bardzo delikatna i wrażliwa. Jeśli pozostawimy ją samej sobie, to bardzo szybko się zestarzeje, a to niestety spowoduje, że każdy najmniejszy objaw zmęczenia, będzie na niej widoczny w dwójnasób. Dlatego też wielu specjalistów proponuje dodać do codziennej diety witaminę E. To ona, dzięki swojemu działaniu, pozwala zmniejszyć tempo starzenia się skóry.

Zresztą, właśnie ten składnik jest bardzo często wykorzystywany w preparatach przeznaczonych do pielęgnacji skóry pod oczami, czy też likwidacji worków. To spora produktów i tak naprawdę każdy pewnie znajdzie coś dla siebie. Warto natomiast przy wyborze zwrócić uwagę na skład takiego preparatu. Im bardziej naturalny, tym bez wątpienia bardziej bezpieczny dla nas. Czy będzie skuteczniejszy? O to już będziecie musieli „zapytać” skórę pod oczami. Wypada też wspomnieć, że są kosmetyki, których głównym zadaniem jest maskowanie zmęczenia. To też oczywiście rozwiązanie.

Jeśli myślicie, że to jedyne rozwiązanie jakie macie, to jesteście w dużym błędzie. Worki pod oczami można zlikwidować dzięki…. chirurgii plastycznej. Tak nie pomyliłem się. Oczywiście, jeśli podkrążone oczy są wynikiem nieprzespanej nocy, to trudno biec od razu do specjalisty. Taka metoda jest przede wszystkim dla bogatych i tych, którzy mają „zapadnięte oczy” w wyniki genetyki. Istnieje również specjalna terapia laserowa, która pozwala sobie poradzić z podkrążonymi oczami. Tu też raczej potrzeba nam trochę więcej pieniędzy. Tym bardziej, że bardzo często zabieg trzeba powtarzać.

Podziel się ze znajomymi