Jak dbać o cerę wrażliwą?


Administrator

Dodano: 10:24 17 marca 2011
Aktualizowano: 11:47 6 maja 2011
Źródło: Autor: Paweł Mazur

Nadchodzi okres częstych zmian pogodowych, a przez to i wietrznych, częstych skoków temperatury. To duże wyzwanie dla naszej twarzy, a w szczególności dla tych, którzy mają cerę wrażliwą. Na szczęście stosując parę prostych zasadach można sobie nawet w tak niesprzyjających warunkach pogodowych poradzić i chronić odpowiednio naszą cerę.

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że to właśnie takiemu typowi skóry przyda się największe nawilżenie. Najlepiej więc zaopatrzyć się w te nadchodzące dni w maseczkę kojąco– nawilżającą. Są specjalne produkty do kupienia w zasadzie w każdej drogerii. Ich skład może być oczywiście różny, natomiast efekt z grubsza ma być taki sam. Skóra gładka i nawilżona. Pozbawiona wszelkich wyprysków.

W ogóle przy wyborze kosmetyków dla cery wrażliwej, trzeba koniecznie zwrócić uwagę, aby przeznaczone były właśnie dla niej. Takie preparaty określane są jako hipolaregiczne. Ich główną zaletą jest fakt, że w swoim składzie nie posiada on (bądź ograniczone są do niezbędnego minimum) składniki, które mogą źle wpływać na cerę wrażliwą. Nie znajdziecie w nich raczej barwników, czy konserwantów. Warto sprezentować sobie tonik, którym to jak najczęściej powinniśmy oczyszczać skórę, która ma tendencje do pojawiania się różnej maści wyprysków. Jeśli chodzi o wybór kremów do pielęgnacji takiej cery, to najlepsze są półtłuste i tłuste. Co do preparatów tego typu o właściwościach nawilżających. Mimo tego, że zdawałoby się że powinni być one naturalnym krokiem przy pielęgnacji cery wrażliwej, raczej jeśli już je stosujemy to tylko takie, które są z naturalnych składników.

Czego powinni unikać osoby mające wrażliwą cerę? Przede wszystkim peelingów mechanicznych, mydła, czy nawet niektórych żeli do mycia twarzy. Przy jej osuszaniu też powinniśmy traktować ją delikatnie. Na koniec trzeba też zaznaczyć, że warto przy cerze wrażliwej o oczach i skórze pod nimi.