Jak walczyć z opuchniętymi oczami?

Dodano: 10:45 22 lipca 2013
Aktualizowano: 12:16 22 lipca 2013
Źródło:

To problem, który dotyczy osób w bardzo różnym wieku. Nie zna on również „rozróżnienia” na płeć. Zazwyczaj opuchnięte oczy pojawiają się jako problem typowo kosmetyczny i nie oznaczają tego, że coś złego dzieje się z naszym zdrowiem. Nie zawsze jednak niestety tak jest.

 

Najczęściej występującą przyczyną opuchniętych oczu jest problem z cyrkulacją limfy i nagromadzenie tkanki tłuszczowej. Ten pierwszy powód zazwyczaj wywołujemy sami. Do zaburzeń związanych z cyrkulacją limfy może przyczynić się zła dieta, mało aktywny tryb życia, a także nadmierny stres. Opuchnięte oczy mogą być również efektem alergii (na przykład na pyłki roślin), jak i choroby związanej z układem krążenia. Skupimy się jednak dzisiaj na cyrkulacji limfy. O tym, że przyczyną opuchniętych oczu są zaburzenia jej przepływu, świadczyć może pora dnia kiedy pojawia się opisywany problem. Jeśli opuchlizna występuje rano, to przyczyną jest najprawdopodobniej limfa.

Jak sobie radzić z opuchlizną pod oczami? Zacznij od masażu oczu. Delikatnie, jednym palcem uciskaj miejsca zaraz pod nimi. Od zewnętrznej części oka do wewnętrznej. Tylko pamiętaj, aby robić to delikatnie! Bardzo popularne są okłady na oczy. Tutaj możemy wykorzystać rzeczy, które bez problemu znajdziemy w naszym domu (ewentualnie kupimy za grosze). Możemy więc taki okład na oczy przygotować ze zwykłej, zaparzonej herbaty. Oczywiście pamiętajmy, aby najpierw nieco ostudzić torebkę. Obrzęk zmniejsza teina znajdująca się w herbacie. Możemy również wykorzystać rumianek i czarną lipę. W przypadku tych roślin postępuje podobnie jak przy herbacie. Zaparzamy i czekamy aż trochę ostygną. Bierzemy płatek kosmetyczny i moczymy w wywarze. Następnie nakładamy na oczy. Nic prostszego.

Kostki lodu, schłodzone plastry ogórka nakładane na oczy – to również dobre metody na opuchnięte oczy. Jeśli macie więcej czasu, to możecie przygotować maseczkę z pietruszki. Siekamy jej zieloną część i mieszamy ze śmietaną. Potem nakładamy na oczy. Po 15 minutach i zmywamy letnią wodą. Powodzenia w walce z opuchniętymi oczami!

Podziel się ze znajomymi