Jabłka a uroda

Woman eating green apple, outdoor
Dodano: 10:57 20 października 2015
Aktualizowano: 14:05 23 października 2015
Źródło:

Jesteśmy można powiedzieć w szczycie sezonu na jabłka. Te, bez wątpienia najpopularniejsze w naszym kraju owoce, mają dużo ciekawych właściwości. Również związanych z pielęgnacją urody. Spróbujmy sobie odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób można je wykorzystać.

Zaczniemy jednak od działania wewnętrznego, które na nasz wygląd może mieć spore „przełożenie”. Jabłka zawierają między innymi pektyny. Mogą się one przydać w procesie detoksykacji organizmu. Im więcej szkodliwych substancji mamy w sobie, tym między innymi gorzej wygląda nasza skóra, paznokcie i włosy. Jabłka wspomagają też proces odchudzania. Ich jedzenie (najlepiej ze skórką) może mieć pozytywny wpływ na stan włosów. Oczywiście w tym wypadku będą one tylko jednym z elementów diety, która w ten sposób ma zadziałać.

Przejdźmy do zewnętrznego wykorzystania tych owoców. Po pierwsze jabłka przydadzą się w sytuacji w której naszym problemem jest sucha skóra. Można z nich zrobić maseczkę. Jej przygotowanie jest banalne. Potrzeba jednego jabłka. Ścieramy je na tarce i gotowe. Uzyskaną papkę nakładamy na skórę. Wystarczy pół godziny. Po tym czasie należy dokładnie umyć skórę, najlepiej letnią wodą. Z jabłek można też przygotować tonik. Też jest to dość proste. W tym wypadku potrzebujemy właściwie octu jabłkowego. 1 łyżkę na szklankę wody (przegotowanej). Mieszamy oba składniki i gotowe. Takim tonikiem wystarczy regularnie przecierać skórę. Przyda się zwłaszcza osobom, cierpiącym z powodu tłustej cery.

Jabłkom przypisuje się też właściwość związaną z przywracaniem odpowiedniego pH skóry. Można przygotować kąpiel ze wspomnianym już octem. Na wannę wody wystarczy filiżanka. Ocet stosuje się też w pielęgnacji włosów. Działa on kojąco na skórę głowy. Dzięki niemu można ograniczyć między innymi swędzenie. Ocet jabłkowy to też rozwiązanie dla osób cierpiących z powodu łupieżu.

Wróćmy do samych owoców. Zawierają one sporo przeciwutleniaczy i dzięki temu mogą spowolnić proces starzenia się skóry. Można je stosować jako sposób na ujędrnienie tej ostatniej. Jabłka poprawia również jej kolor.