Gdzie wykorzystuje się mezoterapię?

ssssFat.
Dodano: 07:14 15 lipca 2016
Aktualizowano: 07:14 15 lipca 2016
Źródło:

Zabieg ten wykorzystywany jest przede wszystkim w medycynie estetycznej. Wyróżnia się dwa podstawowe jego rodzaje. Do mezoterapii zalicza się też czasem sonforezę. W tym jednak wypadku istotna rolę grają ultradźwięki. Na czym polega sama mezoterapia i w jaki sposób można ją wykorzystać?

Jest to zabieg (co ważne niechirurgiczny) medyczny, który polega na dostarczaniu do skóry właściwej substancji odżywczych, leczniczych i regeneracyjnych. Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje tego zabiegu. Pierwszy z nich określa się jako igłowy. Drugi rodzaj mezoterapii to zabieg bezigłowy.

Zaczniemy od tego ostatniego. W tym wypadku te substancje są dostarczane do skóry przy użyciu elektroporacji. Stosuje się pole elektryczne, którym powoduje się uszkodzenie błony komórkowej (odwracalne). Dzięki temu zwiększa się jej przepuszczalność i w ten sposób można dostarczyć wspomniane substancje. W przypadku pierwszego z wymienionych rodzajów mezoterapii w tym celu wykorzystuje się niewielkie igły. To przez nie dostają się do skóry właściwej substancje lecznicze. Brzmi to w obu przypadkach groźne, ale nie jest. Chociaż odczujemy mezoterapię mimo znieczulenia.

Jak wykorzystuje się mezoterapię? Jest ona między innymi stosowana jako rozwiązanie przy łysieniu. Zabieg ten ma powstrzymać ten proces. Bezpośrednio do skóry są dostarczane substancje lecznicze i odżywcze, które między innymi mają aktywować mieszki włosowe. To co znajdzie się w preparacie jest zależne od problemu z którym przyszliśmy. Oprócz łysienia mezoterapia ma być pomocna między innymi przy cellulice i rozstępach. Zabieg ten jest też polecany jako element profilaktyki przeciwzmarszczkowej. Mezoterapia ma pomóc przy trądziku.

Sam zabieg nie trwa długo. Co istotne, aby efekty faktycznie się pojawiły będzie ich potrzeba co najmniej kilku. Na początku wykonuje się zwykle jeden zabieg na dwa tygodnie. Po pewnym czasie raz na miesiąc. Jeśli chcemy zdecydować się na mezoterapię, to niestety będziemy musieli sięgnąć nieco głębiej do portfela. Nie jest to zabieg tani i jak zostało wspomniane, na jednym się nie skończy.