Domowe sposoby przeciw włosów.

7009un0lo1ndp68adH06ReY7ugb8eH.jpg


Administrator

Dodano: 13:01 24 kwietnia 2013
Aktualizowano: 13:42 24 kwietnia 2013
Źródło: Autor: Paweł Mazur

Wypadają. Zdarza się najlepszym – chciałoby się powiedzieć. Prawda jest jednak taka, że tracić włosy możemy wszyscy niezależnie od tego czy jesteśmy piękni czy bogaci, wysocy czy niscy. W takiej sytuacji pojawia się pytanie, czy mogę sobie z tym jakoś poradzić.

Odpowiedź, jak zwykle nie jest jednoznaczna. Proces wypadania włosów jest zależny od wielu czynników. W niektórych sytuacjach, sprawdzą się domowe sposoby przeciw wypadaniu włosów. W innych przypadkach, potrzebny może być przeszczep. Wiele, jak wspomniałem, zależy od przyczyny. Jeśli mamy do czynienia z hormonalnym czynnikiem utraty włosów (występuje na przykład u pań po urodzeniu dziecka), lub w wyniku złej diety. W tym przypadku domowe sposoby będą najlepszym rozwiązaniem. Jeśli jednak przyczyna leży po stronie genetyki ( łysienie androgenowe u mężczyzn), to niestety wiele w domu nie zrobimy.

Jeśli włosy z jakiegoś powodu są słabe i wypadają w nadmiarze, to można przygotować maseczki, które nakłada się na fryzurę. Jedną z bardziej znanych jest ta, przygotowywana z jajek (dokładnie – żółtka) i… piwa. Bardzo popularne są też tak zwane wcierki. Jeśli zależy Wam na poroście włosów, to powinniście zaopatrzyć się w… czosnek. Rozgnieciony i wgniatany w przerzedzone miejsca, ma pomóc. Do rewitalizacji włosów, można również zastosować oliwę z oliwek. Przede wszystkim dlatego, że jest ona bardzo bogata w witaminę B. Ta akurat jest naszej fryzurze bardzo potrzebna.
Popularne jest również stosowanie wcierek z jajek. Wspominałem wyżej o maseczce z piwem. Jajek używa się również „samodzielnie”. Wcieramy je we włosy, a potem nakrywamy głowę ręcznikiem. Zbawienna moc jajek ma wynikać z ilości składników odżywczych, które się w nich znajdują.

Takich domowych metod jest mnóstwo. W przypadku części z nich można mówić faktycznie o naukowych podstawach, dających szansę na rewitalizację włosów. Inne z kolei, zdają się być oparte jedynie o pobożne życzenia, co do działania. Jak wspomniałem na początku, najważniejsza jest i tak przyczyna wypadania włosów.