Domowe sposoby na piękne nogi

4y58iPJHAiYAbIXlAxuA6r9Dw2s5n4.jpg


Administrator

Dodano: 07:51 2 stycznia 2012
Aktualizowano: 09:27 2 stycznia 2012
Źródło: Autor: Paweł Mazur

Ogólnie rzecz biorąc, pielęgnację nóg można zamknąć w stwierdzeniu „nawilżanie, odżywianie, regeneracja”. To trzy podstawowe kierunki, których należy się trzymać. Z jednej strony nasze nogi potrzebują zmiękczania, które to pozwoli pozbyć się wszelkich szpecących zrogowaceń. Trzeba też pamiętać też o pewnych działaniach, celem których jest „zrelaksowanie” nóg, a więc ich regeneracja.

Prawidłowa pielęgnacja stóp zapewni przede wszystkim ochronę przed chorobami, które je atakują, a jednocześnie zapewni im odpowiedni wygląd. Bardzo ważny i nie przynoszący problemów z wykonaniem w domu jest regularny ich peeling. Jest z jednej strony istotny dla ochrony nóg przed infekcjami, a jednocześnie jest punktem wyjścia do innych zabiegów, które możemy wykonać w domu. Kolejnym, ważnym aspektem dla naszych nóg jest nawilżanie. W tym wypadku również nie potrzebujemy wizyty w salonie, wystarczy zakupić i stosować krem przeznaczony konkretnie do naszych stóp, czy ogólniej – nóg. Przysłowiowe „moczenie nóg w rumianku” też ma swoją rację bytu, przede wszystkim w kwestii regeneracji naszych nóg. Im jesteśmy starsi, tym bardziej jest to nam potrzebne. Dlatego też warto poeksperymentować ze specjalnymi kąpielami dla nich. Doskonale w tym wypadku sprawdzą się wszelkie dodatki dolewane do wody w stylu olejków eterycznych. Szczególną uwagę należy zwrócić na lawendę, bo ma ona działanie odprężające, które przyda się naszym zmęczonym nogom.

Równie dobrym pomysłem jest masaż stóp, głównie wtedy kiedy zdają się być one spuchnięte. Zawsze przed tą czynnością warto potraktować je zimnym prysznicem, bo to przyśpiesza krążenie, czyli im pomaga.

Takich domowych sposobów na piękne i zdrowe przede wszystkim nogi jest naprawdę wiele. Istotnym przy wyborze konkretnych metod jest kierowanie się ich skutecznością. Ważne jest też to, abyśmy zadbali o nie w sposób kompleksowy.

Podziel się ze znajomymi