Domowe sposoby na piękną twarz


Administrator

Dodano: 13:49 9 lipca 2013
Aktualizowano: 13:50 9 lipca 2013
Źródło:

Wiele Pań szuka skutecznego, a przy okazji taniego sposobu na piękną cerę. Niestety, wizyta w salonie kosmetycznym – do tego w miarę regularna – jest kosztownym „zabiegiem”. Na szczęście istnieją domowe sposoby na piękną cerę.

To w jaki sposób należy działać, zależy oczywiście od tego z czym jest problem. Inaczej na przykład radzić sobie trzeba z wysuszoną skórą, a nie inaczej w sytuacji, gdy dochodzi do nadmiernego jej przetłuszczania. Jeśli macie problem z tym drugim przypadkiem, to dobrym rozwiązaniem jest zakup… jabłek. Maseczka z tych niezwykle popularnych owoców może pomóc na przetłuszczającą się cerę. Wystarczy zetrzeć jabłko na tarce o dużych oczkach. Następnie mieszamy z mąką ziemniaczaną. Równie dobrze, możemy zastosować odmianę kukurydzianą. Zresztą, owoce są często wykorzystywane przy maseczkach na cerę nadmiernie się przetłuszczającą. Na przykład porzeczki (najlepiej czerwone). Bierzemy 2, lub 3 ich spore kiście i rozgniatamy. Odsączamy sok i mieszamy z mąką. Tak przygotowaną papkę nakładamy na twarz. Jeśli macie cerę naczyńkową, to starajcie unikać się tego sposobu.

Do cery, która charakteryzuje się nadmiernym przetłuszczaniem przyda się również… zapas ziemniaków. Potrzebujemy również mleko i parę kropel cytryn. Rozgniatamy ziemniaka. Potem dodajemy mleko i parę kropel cytryny. Tak przygotowaną mieszankę rozcieramy na twarzy i zmywamy po 10 minutach.

Z kolei przy problemach z przesuszoną cerą, to oczywiście przede wszystkim powinniśmy zadbać o jej nawilżenie. Możemy do tego wykorzystać olej lniany. Nawilża również mleko, lub gęsta śmietana. Mieszamy jeden ze składników z miodem. Tak przygotowaną papkę nakładamy na twarz. Nawilżenie zapewni także maseczka z jednego żółtka, łyżki miodu i 2-3 łyżek naturalnego twarożku. W tym wypadku ważne, aby nakładać ją na oczyszczoną wcześniej skórę.

Tak naprawdę, to tylko kilka przykładów domowych sposobów, które możemy zastosować na problemy z cerą. Oczywiście jest ich dużo więcej, ale też trzeba zaznaczyć, że nie wszystkie sprawdzą się w każdym przypadku. Wiele zależy od cech indywidualnych skóry twarzy.