Domowe sposoby na pękające naczynka

Dodano: 12:54 26 września 2013
Aktualizowano: 12:54 26 września 2013
Źródło:

Mówi się o nich „pajączki”. Cierpi na nie wielu ludzi. Jeśli pojawia się zaczerwienie na twarzy w wyniku na przykład stresu (zdenerwowania), to znak, że mamy problem, a konsekwencją mogą być właśnie „pajączki”. Dokładniej rzecz ujmując, „przytrafiła” się nam cera naczynkowa. W jaki sposób sobie z nią radzić?

To typ cery, który określa się jako wrażliwy. Jest ona niezmiernie wymagająca jeśli chodzi o pielęgnację. Sporo też czynników, które mogą powodować utrzymujące się zaczerwienienie. Ich trzeba unikać. W tej grupie znajduje się między innymi alkohol. Może on wywoływać zaczerwienie twarzy u każdego (zwłaszcza jeśli jest w większej ilości), ale w przypadku osób z cerą naczynkową, ten problem pojawia się szybciej i w sposób bardziej gwałtowny.  Zmiany temperatur również mogą powodować taki objaw. U osób z cerą naczynkową pojawia się on również w przypadku kuracji hormonalnej (nie zawsze) i niektórych chorób ogólnoustrojowych. Zaczerwienie pojawić się może również w przypadku opalania. Pierwszym więc i głównym sposobem na uniknięcie „pajączków” jest staranie się w miarę możliwości unikanie czynników, które mogą je powodować.

Kolejnym – przez wielu uznanym za skuteczny – sposobem na uniknięcie czerwienienia się jest zmiana diety. Eliminujemy z jadłospisu wszelkie ostre potrawy. Mogą one powodować właśnie zaczerwienienie. Z tego powodu w naszym menu nie powinny znajdować się przyprawy zawierające kapsaicynę (np. chili). Tłuste, ciężkostrawne potrawy i biały chleb – one też muszą zniknąć z naszej diety.

Istnieje wiele przepisów na domowe „leki”, które pomagają osobom zmagającym się z opisywanym problemem. Wykorzystujemy do tego celu, wszystko to co może pomoc. Aloes, mango, len – to trzy składniki, które są bardzo stosowane w maseczkach domowej roboty. Na „pajączki” sprawdzi się również mieszanka roślin: skrzypu i kwiat kasztanowca.

Walka z „pajączkami” odbywa się w zasadzie dwutorowo. Z jednej strony, staramy się ich pozbyć, a z drugiej nie dopuścić do tego aby się pojawiły.

Podziel się ze znajomymi