Domowe sposoby na łupież cz. 1

Man controls hair loss
Dodano: 08:08 20 marca 2014
Aktualizowano: 10:45 23 marca 2014
Źródło:

To przypadłość, która dotyka nas bardzo często. Łupież, kiedy już pojawia się na skórze naszej głowy, to może być trudny do usunięcia. W celu jego zwalczenia możemy wykorzystać gotowe preparaty do kupienia praktycznie w każdej drogerii, lub zastosować domowe metody na ten problem.

Istnieje wiele sposobów na łupież. Cześć z tych domowych metod może jednak okazać się nieskuteczna. Wiele tak naprawdę zależy od czynników indywidualnych, takich jak chociażby przyczyna pojawienia się łupieżu, czy jego nasilenie. Takie domowe sposoby w zasadzie nie są szkodliwe dla naszej głowy, warto jednak uważnie obserwować zwłaszcza stan włosów po ich użyciu. Na tak zwany „wszelki wypadek”. W momencie kiedy zauważycie przewlekłe zaczerwienienie skóry głowy, lub wypadające w nadmiarze włosy, to znak że trzeba przestać stosować dany sposób.

W przypadku łupieżu sprawdzi się oliwa z oliwek. Ma one w sobie wiele składników, które to mogą pomóc naszej skórze. Metoda jej zastosowania jest dość prosta. Wylewamy nieco oliwy na ręce, a następnie nakładamy na skórę głowy. Potem delikatnie ją masujemy. Następnie odczekujemy 10 minut i myjemy głowę szamponem. Kolejnym sposobem na łupież ma być wykorzystanie cytryny. Wystarczy jej plastrem nacierać skórę głowy (około 5 minut). Taką kurację powtarzać powinniśmy do momentu, aż łupież ustąpi.

Czosnek jest wykorzystywany przy wielu dolegliwościach, ale kojarzony jest przede wszystkim z infekcjami górnych dróg oddechowych. Okazuje się, że można go zastosować również przy problemach z łupieżem. Metoda jest dość prosta. Rozgniatamy dwa ząbki czosnku i wrzucamy je do szklanki wody. Odczekujemy około 10 minut. Następnie tak przygotowaną miksturę wcieramy w skórę głowy. Jako, że czosnek ma dość specyficzny zapach nie zapomnijcie potem dość dokładnie umyć włosów.

To oczywiście nie wszystkie domowe sposoby którymi możecie walczyć z łupieżem. Z drugiej części dowiecie się między innymi, jak można w tym celu wykorzystać jajka.