Czym jest mikrodermabrazja

axhv280V6aejr7ZYgk136T5nJmmMFj.jpg


Administrator

Dodano: 08:09 3 listopada 2011
Aktualizowano: 08:22 3 listopada 2011
Źródło: Autor: Paweł Mazur

Mikrodermabrazja to zabieg, który polega na mechanicznym ścieraniu naskórka oraz skóry. Odbywa się to warstwa po warstwie, tak aby nie doszło do uszkodzeń, by uzyskać konkretny efekt. Można powiedzieć, że w przypadku mikrodermabrazji wielką rolę odgrywa technologia. Cały zabieg jest wykonywany za pomocą głowicy diamentowej (!), albo kryształków korundu. Zresztą ten ostatni to pewnego rodzaju novum. Po pierwsze mają bardzo dobre właściwości ścierające, a po drugie – co też bardzo istotne – nie powodują reakcji alergicznej.

Komu może być potrzebny zabieg mikrodermabrazji? Wskazań jest bardzo dużo. Wymieniając tylko te najważniejsze: trądzik pospolity, blizny potrądzikowe, zaskórniaki, suchość skóry, uszkodzenia posłoneczne i rozstępy. To naprawdę tylko kilka ze wskazań, najlepiej swój problem skonsultować z dermatologiem i niech on zdecyduje, czy mikrodermabrazja jest nam potrzebna i może nam pomóc.

Jak wygląda sam zabieg? Przede wszystkim trzeba w odpowiedni sposób się do niego przygotować. Co najmniej 5 dni przed nim nie powinno się stosować żadnych chemicznych kremów do depilacji, szorstkich gąbek, a także żelów peelingujących. Zabieg polega na tym, że lekarz przykłada nam do skóry głowicę w której znajdują się dwa otwory. Pokryta jest ona na przykład wspomnianym diamentem, który to ma za zadanie ścierać naskórek. Warto dodać, że sam zabieg jest w zasadzie bezbolesny. Natomiast mogą pojawić się objawy niepożądane, takie jak uczucie pieczenia i mrowienia, zaczerwienienia skóry (które po pewnym czasie znikają), bądź jej nadwrażliwość.

A jakie pozytywne efekty daje taki zabieg? Poprawia jakość i elastyczność skóry. Usuwa zaskórniki, a także zmniejsza pory. Pozwala również zmniejszyć wydzielanie łojotoku. A ten najbardziej widoczne efekty (bez wątpienia też pożądane) to fakt, że skóra staje się młodsza i wygląda bardziej świeżo.

Podziel się ze znajomymi