Czym jest chemabrazja?


Administrator

Dodano: 09:33 7 marca 2011
Aktualizowano: 11:36 11 maja 2011
Źródło: Autor: Paweł Mazur

Czym jest chemabrazja? Chemabrazja to stosunkowo nowy zabieg z całej gamy sposobów na odmładzanie, albo chociaż powstrzymywanie starzenia. Co ciekawe, przeznaczony jest zarówno dla pań, jak i panów.

Na czym on polega? W największym skrócie, jest to zabieg, który wpływa na odmłodzenie naskórka, oraz naszej skóry. Nakłada się na nią odpowiedni zestaw związków chemicznych. Równie ważne jest stężenie tej mieszaniny. Najczęściej wykorzystuje się pochodne kwasów owocowych, oraz fenol. Dobór składników jest zależny również od tego, czy chcemy zastosować łagodną formę zabiegu, czy też nie. W tym pierwszym przypadku zazwyczaj używa się związków chemicznych uzyskiwanych z trzciny cukrowej (stężenie między 25 a 30%). Niezależnie od użytych substancji efekt który chcemy uzyskać jest zasadniczo podobny. Mają one przeniknąć do wnętrza naszej skóry i wpłynąć na kolagen i elastynę – dwa ważne składniki budulcowe. Jednocześnie zabieg ten złuszcza stary naskórek, tak aby na wierzch wyszedł nowy.

Kto powinien poddać się temu zabiegowi? Ktoś kto ma zmiany barwnikowe skóry, zmarszczki, blizny, trądzik grudkowo – kostkowy, jak również rozstępy skórne. Efekty oczywiście zależne są od kilku czynników: stężenia substancji, rodzaju użytych związków, ale także indywidualnych predyspozycji. Generalnie w sposób zauważalny powinien ten zabieg odmłodzić wygląd naszej skóry. Zlikwidować przebarwienia, zmniejszyć zmarszczki.

Kto nie powinien poddawać się chemabrazji? Osoby, które mają alergie, również są świeżo po opalaniu, w ciąży a także w czasie karmienia dziecka piersią. Zakaz przeprowadzania zabiegu dotyczy również osoby, które mają poważne uszkodzenia skóry, jak i choroby autoimmunologiczne. A jeśli jednak możemy i chcemy poddać się chemabrazji pamiętajmy o paru rzeczach. Tydzień przed nim nie powinniśmy stosować na twarzy depilacji, woskowania, preparatów drażniących skórę. Panowie nie powinni się golić. Efekt zabiegu bez wątpienia może być dla Was dużym zaskoczeniem.