Czy rzęsy mogą wypadać?

aMbhs2PT3z41cBIo0Imrh3YVXfX06M.jpg


Administrator

Dodano: 09:15 8 kwietnia 2011
Aktualizowano: 07:48 12 kwietnia 2011
Źródło: Autor: Paweł Mazur

Czy rzęsy mogą wypadać? Tak, chociaż może wydawać się to dziwne rzęsy mogą nam wypadać. I podobnie jak w przypadku włosów często chodzi o jeden powód – dietę. Warto jednak wiedzieć, że naturalnym procesem jest wypadanie jednej, dwóch dziennie. Martwić powinniśmy się zacząć wtedy, gdy zaczniemy ich tracić naraz więcej.

Nie zacznę jednak od diety jako przyczyny wypadania rzęs, a od chorób związanych które są z nimi związane. Często taki proces jest jednym z objawów zapalenia spojówek, a także zdawałoby się kompletnie z tym niezwiązanego łysienia plackowatego. W takich wypadkach nie ma co próbować się ratować samemu na siłę, trzeba udać się do lekarza. Nieco inaczej sytuacja ma się kiedy za wypadaniem rzęs stoi wspominana nieodpowiednia dieta. Najczęściej jest to wynikiem braku żelaza i cynku, a także wypłukanie z organizmu witamin. Właściwie w takim wypadku wystarczy odpowiednia terapia np. preparatem ze skrzypem polnym, oraz dostarczenie pozostałych brakujących składników. W przypadku pań częstym powodem wypadania rzęs jest nieodpowiedni demakijaż, a często po prostu jego brak przed snem. Jeśli makijaż pozostanie na noc to oprócz tego, że powoduje szarzenie skóry twarzy, wpływa również na łamanie i w konsekwencji wypadanie rzęs.

Należy też o nie codzienne dbać, aby wyglądały jak najlepiej i były zdrowe. Często stosowane są gotowe odżywki, które nakłada się zamiast tuszu, bądź pod niego. Takie preparaty najczęściej zawierają keratynę (jest ona podstawowym składnikiem budulcowym również rzęs), witaminę B5 i E, która to wzmacnia cebulki. We własnym zakresie można stosować olej rycynowy, który uszczelnia ich łuski, a przez to powoduje, że nie tracą wilgotności i stanowią piękną oprawę naszych oczu. Dla poprawy wyglądu można również zdecydować się na zagęszczenie, czy nawet wydłużenie rzęs. Takie zabiegi przeprowadzana są w większości salonów kosmetycznych. W zasadzie nie wpływają w jakiś negatywny sposób na nasze, dziedziczone po rodzicach włoski na końcu powiek.

Więcej na temat

Podziel się ze znajomymi