Czy można przyspieszyć porost włosów?

y1r289P1N7DR9g9M3Ax3B6asoqWbc7.jpg


Administrator

Dodano: 08:07 20 lipca 2012
Aktualizowano: 08:22 20 lipca 2012
Źródło: Autor: Paweł Mazur

To pytanie, które przewija się od lat zarówno w rozmowach z profesjonalistami zajmującymi się pielęgnacją włosów, jak i w zwykłych koleżeńskich rozmowach. Odpowiedź nigdy w zasadzie nie bywa jednoznaczna.

Generalnie rzecz biorąc w takim typowo naukowym ujęciu, można powiedzieć że nie da się przyspieszyć porostu włosów. Za tempo ich wzrostu odpowiada przede wszystkim genetyka. Jednak funkcjonuje termin „przyspieszania wzrostu” włosów, który odnosi się do zwiększania ich żywotności, jak i po prostu odżywiania. I tym właśnie się zajmiemy. Sposobów na to jest mnóstwo, ale skupimy się tylko na tych znanych i przede wszystkim naturalnych.

Najbardziej znanych sposobem jest wykorzystywanie skrzypu polnego. Jest on stosowany od setek lat w medycynie naturalnej. To właśnie ta roślina potrafi utrzymać włosy w dobrej formie i niejako je wzmocnić. Przyjmować można skrzyp w dowolny sposób. Najczęściej jednak wybieramy po prostu suplement diety, który tę roślinę będzie w swoim składzie posiadał. Drożdże to kolejny, domowy sposób na uzyskanie pięknych włosów, a przy okazji niejako „ustabilizowania” ich wzrostu. Nie wszystkim jednak będzie odpowiadał ich smak. Codzienne rano lub wieczorem należy wypić szklankę wody z rozpuszczonymi w środku drożdżami.

Generalnie rzecz biorąc, sporo do powiedzenia w walce o piękne i zadbane włosy mają zioła, czy mówiąc szerzej: rośliny. To właśnie z tego powodu tak popularne są wszelkiego rodzaju płukanki ziołowe. Tutaj – jeśli idzie o wybór konkretnej rośliny – mamy sporą dowolność. Wspomniany skrzyp, ale także pokrzywa, rumianek, brzoza czy orzech włoski – to najczęściej wykorzystywane, ale nie jedyne. Taka płukanka jest niezmiernie łatwa do przygotowania. Wystarczy wszystkie składniki zalać zimną wodą, a potem doprowadzić całość do wrzenia. Następnie studzimy i używamy do mycia głowy, zamiast zwykłej wody.

W skrócie można więc powiedzieć, że aby zadbać o włosy należy skupić się głównie na metodach naturalnych, a do wykorzystania jest mnóstwo rzeczy, które znajdziecie w swojej lodówce. Oczywiście te, wymienione tutaj pomysły są tylko wierzchołkiem góry lodowej.

Podziel się ze znajomymi