Czy da się przyspieszyć wzrost włosów

sCvsK7lC1fUKw2Th8GeYTHmVa343UK.jpg


Administrator

Dodano: 08:28 8 lipca 2011
Aktualizowano: 08:43 8 lipca 2011
Źródło: Autor: Paweł Mazur

Na tak zadane pytanie trzeba by odpowiedzieć: „nie za bardzo, gdyż jest to związane z mieszaniem w naszym kodzie genetycznym”. Za to można i to w większości domowymi sposobami spowodować, że odrastające włosy staną się odżywione, grubsze, a nasza fryzura przez to bardziej pełna. W pewien sposób będzie to wyglądało jakby szybciej nam odrastały, bo będzie ich po prostu więcej.

Najprostszą metodą odżywienia odrastających włosów jest połączenie dużej dawki witamin i składników mineralnych z prostym codziennym masażem. Ten ostatni najlepiej wykonywać codziennie rano przez dwie minuty. Jego celem jest poprawienie krążenia, bo im lepsze tym więcej składników odżywczych dotrze do mieszków, a przez nie do włosów. Co musimy do nich dostarczyć? Przede wszystkim są to aminokwasy i witaminy z grupy B, bo to one są najważniejsze w kwestii wzrostu włosów. Oprócz tego przydadzą się też witamina H i kwas foliowy. Ważną rolę odgrywają związki, które są przeciwutleniaczami, czyli są w stanie walczyć z wolnymi rodnikami.

Część z z potrzebnych nam składników odżywczych możemy uzyskać w domowych warunkach. Przydatne będzie to co znajdziemy w naszej kuchni, czy apteczce. Chociażby sok z cebuli, drożdże, czy olej rycynowy zawierający kwasy Omega 3. Te doskonale działają na nawilżanie włosów i odżywianie skóry głowy. Nie możemy zapomnieć o kopalni wręcz składników odżywiających naszą fryzurę, czyli o skrzypie. Ten możemy „przyjmować” zarówno pod postacią suplementu diety, albo może być on jednym ze składników szamponu, który będziemy używać. W zasadzie najlepiej połączyć oba te sposoby.

Panie szczególnie (chociaż i coraz częściej mężczyźni) powinny ograniczyć wszelkie zabiegi stylizujące, zwłaszcza te z używaniem chemicznych składników. I na pewno istotną rolę odgrywać będzie sen i relaks. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że sen wpływa pozytywnie na stan naszej fryzury. Podobnie jest ze stresem. Im go mniej tym więcej włosów zachowamy na naszej głowie, a i będą one mocniejsze i bardziej lśniące i zdrowe.

Podziel się ze znajomymi