Ćwiczenia na jędrny biust

OL0N147GhMCE56m8GjtuIK873H4q9H.jpg
Dodano: 09:45 14 lipca 2008
Aktualizowano: 09:56 4 lipca 2012
Źródło: http://www.u.waw.pl/ladne-piersi.php

Poniższy artykuł przedstawia ćwiczenia na jędrny biust. Wystarczy ich systematyczne wykonywanie aby wypinać pierś z dumą.

Po co wykonywać ćwiczenia na jędrny biust, skoro w piersiach nie ma mięśni? Z bardzo ważnego powodu – mięśnie okalają biust i to między innymi od nich zależy czy piersi są jędrne, czy raczej obwisłe i nieatrakcyjne. Ćwiczenia można wykonywać nawet w młodym wieku, kiedy biust nie sprawia jeszcze problemów, bo dzięki temu dłużej pozostanie ładny.

Ćwiczenie 1

Stań prosto, w lekkim rozkroku i ugnij ręce w łokciach pod kątem 90 stopni, a następnie skieruj ramiona w bok. Twoja sylwetka powinna przypominać literę X. Napnij mięśnie ramion i klatki piersiowej, wytrzymaj 3 sekundy, kolejne 3 sekundy odpocznij.

Ćwiczenie 2

Stań prosto, w lekkim rozkroku i złóż ręce, tak jak do modlitwy (nie splataj palców, dłonie mają być wyprostowane). Upewnij się, że łokcie są zgięte pod kątem 90 stopni i że stykają się ze sobą. Przez 5 sekund naciskaj obie ręce na siebie, po czym przez 3 sekundy odpocznij.

Ćwiczenie 3

Powtórz ćwiczenie 2. z tą różnicą, że łokcie mają się znaleźć jak najdalej siebie (przedramienia w jednej linii). Dłonie mają być złożone. Naciskaj dłonie na siebie przez 5 sekund, potem 3 sekundy odpoczynku.

Ćwiczenie 4

Ustaw ręce tak jak w poprzednim ćwiczeniu, ale tym razem zaciśnij dłonie w pięści. Wyrzuć łokcie w tył 2 razy a za trzecim razem wyprostuj ręce. Odpocznij.

Ćwiczenie 5

Wykonaj damskie pompki. Dla niewtajemniczonych: damska pompka wygląda tak jak normalna, męska ale zamiast na stopach, opierasz się na kolanach. Jeżeli umiesz – zrób normalne (w tym przypadku możesz zrobić mniej).

Przygotowanie do kolejnych ćwiczeń:

Połóż się na czymś co jest mniej więcej tak szerokie jak Twoje plecy i jest wystarczająco wysokie, aby nie krępować Twoich ruchów rękami. Weź do rąk hantle (0,5 – 1kg każdy). Jeśli nie masz hantli możesz użyć na przykład butelek napełnionych wodą.

Ćwiczenie 6

Zegnij łokcie, tak żeby dłonie z hantlami znalazły się na Twojej klatce piersiowej. Wyprostuj ręce do góry, a następnie znowu zegnij łokcie.

Ćwiczenie 7

Wyprostuj ręce wzdłuż tułowia. A następnie podnieś je wyprostowane do góry (oczywiście z hantlami w dłoniach). Następnie wróć do pozycji wyjściowej.
Trudniejsza wersja: wyciągnij wyprostowane ręce w bok (sylwetka przypomina krzyż) a następnie prostuj ręce do góry. Wróć do pozycji wyjściowej.

Podziel się ze znajomymi