Co jest ważne dla skóry?

9yF4e3u1wGw2BvCvoRe6NdMzx3ZEX7.jpg


Administrator

Dodano: 11:09 9 stycznia 2013
Aktualizowano: 11:22 9 stycznia 2013
Źródło: Autor: Paweł Mazur

Wynika to z tej prostej przyczyny, że te podstawowe z punktu widzenia skóry składniki odżywcze znaleźć można w produktach, które zdarza się nam jeść codziennie. Faktem jest, że nie wszystkie i właśnie od takiego pierwiastka zaczniemy. Cynk – bo o nim mowa – odpowiada za blask skóry. To jednak nie wszystkiego jego zalety. Jest on również ważny z perspektywy ochrony naszej skóry. On odpowiada za to, żeby nie szkodziły jej aż tak czynniki zewnętrzne. Pewną ciekawostką może być to, że cynk przyśpiesza działanie regeneracyjne. Jak wspomniałem nie zawsze gości on w odpowiednich ilościach na naszych stołach. Wynika to z tego, że najwięcej tego pierwiastka znajduje się w owocach morza, a te nie wszystkim smakują, a dla wielu osób barierą jest cena.

Kolejny składnik już częściej gości na naszych stołach – często jednak nieświadomie. Pewnie jadacie ryby i nie mówimy tutaj o paluszkach rybnych. Są one bogate w kwasy tłuszczowe Omega 3. One to między innymi odpowiadają za budowę komórek ciała. Jeśli chodzi konkretnie o skórę to te kwasy tłuszczowe pozwalają przede wszystkim na walkę z toksynami, które wpływają na kondycję, ale i wygląd skóry. Nie można też zapomnieć o tym, że Omega 3 odpowiada za jej nawilżanie. Znaleźć można je przede wszystkim w łososiu i makreli. Jeśli ryb nie lubisz, to możesz spokojnie zainwestować w pestki dyni, czy też migdały.

Trzecim i ostatnim dzisiaj składnikiem o którym chciałem napisać jest witamina A. Możecie również – w kontekście właśnie dbałości o wygląd skóry – spotkać z nazwą retinol. Niezależnie jednak od nomenklatury pamiętać należy o tym, że składnik ten potrafi spowalniać starzenie się. Witamina A nieco wspomaga regenerację kolagenu – składnika który jest odpowiedzialny za elastyczność naszej skóry. Retinol znajdziemy głównie w tranie lub wątróbce i żółtkach jajek.

To trzy składniki związane z naszą skórą. Kolejne następnym razem.

Podziel się ze znajomymi