Co poradzić na opuchnięte oczy?

Dodano: 13:00 9 stycznia 2014
Aktualizowano: 13:00 9 stycznia 2014
Źródło:

Masz za sobą nieprzespaną noc? A może wieczorne spotkanie ze znajomymi „nieco” się przeciągnęło, a teraz przed Tobą ważne spotkanie o pracę? Ze zmęczoną twarzą i opuchniętymi oczami, raczej nie będziesz wyglądać wiarygodnie.

Istnieje wiele metod, które pozwalają doprowadzić rano twarz do porządku. Pierwszym i podstawowym krokiem jest oczywiście woda i żel (mydło, lub inny preparat) do mycia. Panie powinny pamiętać o tym, aby przed położeniem się spać zmyć makijaż. Jeśli tego nie zrobicie, istnieje spore ryzyko, że rano Wasza twarz będzie wyglądała na naprawdę „zmęczoną” i zdecydowanie trudniej będzie doprowadzić ją do porządku. Pamiętajcie o tym, aby nie myć jej zbyt gorącą wodą. Ta może doprowadzić do rozszerzenia naczyń krwionośnych, a to nie pomoże w pozbyciu się opuchlizny.

Po umyciu twarzy, czas zająć się spuchniętymi powiekami. W tym wypadku najprostszą metodą jest zastosowanie okładów. Jednym z popularniejszych sposobów tego typu jest wykorzystanie czarnej herbaty. Zaparzamy dwie torebki, a następnie nakładamy je (ciepłe, ale nie gorące!) na oczy. Czekamy około 10 minut, a następnie przemywamy powieki chłodną wodą.

Na spuchnięte oczy mogą pomóc też ogórki. To równie dobrze znany sposób, jak okłady z torebek herbaty. Kroimy ogórek w plasterki, a następnie kładziemy je na „zmęczone powieki”. Dobrze, aby był on wcześniej trzymany w lodówce. Na spuchnięte oczy pomoże również zimne mleko. Wystarczy namoczyć w nim płatki bawełniane i położyć na spuchniętych powiekach. Na ten problem wykorzystać można również jajka. Będzie to wymagało od nas nieco więcej czasu. Oddzielamy białka od żółtek. Te pierwsze ubijamy. Następnie nakładamy na skórę zaraz pod oczami (na powieki też możemy). Czekamy około 15 minut. W tym czasie białko się zeschnie. Następnie zmywamy je wodą.

Na koniec jeszcze jeden, szybki sposób. Na spuchnięte powieki sprawdzą się również zimne (koniecznie metalowe) łyżki. Przykładamy je do nich. W ten sposób zwężamy naczynia krwionośne i pomagamy naszym oczom.

Podziel się ze znajomymi