A jaki ty masz typ włosów?

4aoC98K4LPEc5d5I55UkNZtF751567.jpg


Administrator

Dodano: 09:44 21 września 2011
Aktualizowano: 11:29 21 września 2011
Źródło: Autor: Paweł Mazur

Oczywiście w poniższym artykule nie chodzi o to, czy wasze włosy są kręcone, czy proste, długie czy krótkie, ani nie będziemy brali pod uwagę koloru fryzury. Chodzi o konkretny typ włosów. Jest ich tylko kilka i spróbuje pokrótce je przedstawić.

Zacznę od najrzadziej spotykanego typu, określanego jako: włosy normalne. Charakteryzują się one przede wszystkim jedwabistym połyskiem, który pozwala nam na to, aby myć głowę jedynie 2 razy w tygodniu. Dodatkowo włosy tego typu praktycznie nie są narażone na rozdwajające się końcówki. Brak też jakiejkolwiek tendencji do przetłuszczania się. Jeśli mamy to szczęście posiadać ten typ fryzury, to możemy być pewni, że nie jesteśmy narażeni na zbyt duże wydatki finansowe, a i zaoszczędzimy sporo czasu przy ich pielęgnacji. W zasadzie same z siebie będą one zawsze wyglądać świeżo.

Kolejnym typem włosów są te określane jako suche. Powodem takiego stanu rzeczy jest fakt zbyt małej produkcji przez skórę głowy sebum, czyli łoju. Tutaj warto wspomnieć, że na pojawienie się suchości włosów mają również wpływ czynniki zewnętrzne, takie jak: temperatura, promienie słoneczne, czy wiatr. W kwestii regeneracji najlepiej skupić się na nawilżaniu i odżywianiu fryzury. Cechy charakterystyczne dla suchych włosów? W dotyku są one niezmiernie szorstkie. Do tego tracą kolor, można powiedzieć, że matowieją. Jakby tego było mało końcówki mają tendencje do rozdwajania się.

Ostatnim – chyba najbardziej ciężkim – typem fryzury jest ta określana jako: włosy przetłuszczające się. Stan taki wynika głównie z nadprodukcji łoju. Napisałem „głównie”, ponieważ zdarza się, że zbyt tłuste włosy odpowiada choroba (np. łojotokowe zapalenie skóry głowy). Cechami charakteryzującymi taki typ fryzury są między innymi: tłusty wygląd fryzury, który sprawia wrażenie, jakby nie były myte, nadmierne wypadanie. Niestety w tym wypadku wydamy najwięcej pieniędzy na pielęgnację i przede wszystkim na „wyciągnięcie” włosów z tego stanu. Potrzebujemy odpowiednich preparatów, ale również szamponu do codziennego mycia włosów.

Podziel się ze znajomymi