Domowe sposoby na kamień nazębny


Administrator

Dodano: 11:51 27 czerwca 2012
Aktualizowano: 12:19 27 czerwca 2012
Źródło: Autor: Paweł Mazur

Czasami stosowanie – nawet kilku metod – higieny jamy ustnej nie przynosi rezultatów. Kamień na zębach zbiera się nieubłaganie i może się okazać iż konieczny będzie specjalistyczny zabieg. Warto wiedzieć, że nie zawsze kosztuje on tyle samo i zanim się na niego zdecydujemy trzeba zrobić mały rekonesans dotyczący kosztów.

Regularne usuwanie kamienia nazębnego powinno być jednym z podstawowych elementów higieny jamy ustnej. Prawda jest taka, że często szczotki do zębów, płyny do płukania i nitki dentystyczne nie wystarczą. Po części wynika to trochę z naszego lenistwa i mało regularnego korzystania z wyżej wymienionych. Statystyki w tej kwestii pozostają nieubłagane. Szacuje się, że 9 na 10 Polaków ma problem z kamieniem nazębnym.

Pojawia się on na naszym uzębieniu przede wszystkim w wyniku nieumiejętnego stosowania szczotki do zębów. Jeśli będzie szczotkować niedokładnie lub też za krótko to możemy być praktycznie pewni, że w pewnym momencie pojawi się on na zębach. Można oczywiście zmniejszyć to ryzyko, chociażby przez dodanie do całodziennej higieny uzębienia nitki dentystyczne, oraz płyn do płukania ust. Wybór jest w zasadzie ogromny, zresztą dotyczy to każdego aspektu tego tematu. Dlatego też warto zwrócić się o pomoc do specjalisty, który pomoże wybrać nam produkty.

Co do samego usuwania kamienia nazębnego. Warto dokładniej przyjrzeć się ofercie danego gabinetu. Przede wszystkim, należy dopytać na czym będzie on polegał. Może to być tylko usuwanie kamienia nazębnego bez ich polerowania i tak zwanego piaskowania. Będą one przeprowadzane osobno i tak też oczywiście opłacane. Tutaj też trzeba wspomnieć, że u niektórych osób nie da się przeprowadzić wszystkich zabiegów mających przywrócić blask uzębieniu. Może to być przykładowo efektem zmian chorobowych, które ich dotyczą i nie pozwalają przeprowadzić naraz tylu zabiegów. Samo usuwanie kamienia nazębnego jest przeprowadzane za pomocą urządzenia działającego poprzez ultradźwięki. Nazywane jest „scalerem”. Dźwiękiem kruszymy kamień nazębny, a ten jest wypłukiwany przez wodę.

Podziel się ze znajomymi