Domowe sposoby na ból zęba

Dodano: 09:57 29 września 2014
Aktualizowano: 15:54 8 października 2014
Źródło:

Nie daje spać. Skutecznie utrudnia też pracę, czy po prostu nasze zwykłe, codzienne funkcjonowanie. Ból zęba to bez wątpienia jedna z najbardziej nieprzyjemnych dolegliwości. Konieczna będzie oczywiście wizyta u stomatologa. Zanim siądziemy na fotelu dentystycznym, to możemy przy pomocy paru domowych sposobów „poskromić” ból zęba.

Niektóre z metod mających pomóc na tę dolegliwość są mówiąc delikatnie niemądre i niewskazane. Za najlepszy przykład posłużyć może radzenie sobie z bólem zęba przy pomocy alkoholu. Sposób wcale nie tak rzadko stosowany. Co prawda alkohol faktycznie w pewien sposób unieszkodliwia bakterie i znieczula, ale o jego negatywnych skutkach chyba nikogo nie trzeba przekonywać.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie czosnek. Nie należy on – delikatnie mówiąc – do najlepiej pachnących, ale jest dość skuteczny. Ma działanie bakteriobójcze. Czosnek zawiera allicynę. Dzięki temu właśnie zalicza się go do skutecznych sposobów na różnego rodzaju infekcje. Aby poradzić sobie z bólem zęba wystarczy kilka ząbków czosnku rozgnieść, a następnie wrzucić do szklanki z wodą. Taką miksturą płuczemy usta.

Kolejna sposób to cebula. On również miły w zapachu nie jest, ale nie o przyjemność nam przecież chodzi, a o pozbycie się tego świdrującego bólu zęba. Potrzebujemy plastra surowej cebuli. Wystarczy go żuć przez kilka minut. To powinno wystarczyć.

Nieco bardziej przyjemnym od wyżej wymienionych jest kolejny sposób. Goździki mogą pomóc w bólu zęba. To bez wątpienia jeden z bardziej skutecznych, naturalnych sposobów. Wszystko to dzięki związkowi o nazwie eugenol. Ma on właściwości znieczulające i odkażające. W przypadku bólu zęba można również wykorzystać osoloną wodę. Wystarczy płukać nią usta. Taką osoloną wodę stosuje się również przy problemach z gardłem. Na ból zęba można też zastosować wanilię. Najlepiej aby był to wyciąg z niej. Można go bez problemu kupić. Wystarczy jedną łyżkę rozetrzeć w okolicach miejsca, gdzie odczuwany jest ból. Inna metoda zakłada użycie kropli takiego ekstraktu bezpośrednio na zębie Powinno pomóc.