Taniec brzucha


Administrator

Dodano: 09:15 27 listopada 2008
Aktualizowano: 14:50 16 stycznia 2012
Źródło:

Każdy taniec wyraża jakieś emocje bardziej lub mniej pozytywne, jednak pozwala uwolnić naszą wyobraźnie i całkowicie się rozluźnić. Muzyka jest całym twoim życiem? Chcesz zrzucić kilka kilogramów? Połącz swoją pasję z odrobiną ruchu i czerp z tego korzyści i satysfakcję.

Taniec to doskonała forma treningu, a jeśli dodatkowo chcesz poruszyć swoje biodra i talię to taniec brzucha będzie dla ciebie idealny. Ags shargi czyli inaczej taniec brzucha wziął swój początek z kultu bogini Izydy. Łączy on w sobie elementy ruchu bioder, biustu i rąk. Pozwala wyzwolić w kobiecie to co drzemie w jej wnętrzu, czyli pozytywne emocje, pewność siebie i czar przez co oszałamia zapatrzonych w nią widzów. Taniec pozwala na jednoczesne ruchy bioder połączone ze statyczną górną częścią ciała. Oprócz czysto umysłowych właściwości taniec wzmacnia również mięśnie stóp, bioder i pośladków. Ćwiczenia te są jak najbardziej wskazane kobietom w ciąży, bowiem przygotowują do porodu i pomagają pozbyć się kompleksów wpływających na psychikę kobiety.

Odpowiednia muzyka to odpowiedni klimat

Muzyka jest bardzo ważnym elementem podczas tańca. Wczuwając się w jej brzmienie uwalniamy swoją wyobraźnię. Jej dobór nie jest jednak tak prostą sprawą jakby się mogło wydawać. Musisz najpierw dokładnie ją poznać, w tym celu kilka krotnie posłuchać. Chociaż figury tego tańca doskonale pasują do każdej muzyki to zawodowcy poruszają się najczęściej do orientalnych klimatów. Państwa takie jak Arabia Saudyjska, Irak, Jordania czy Syria mają swoje indywidualne klimaty tańca jak fallahi, massmudi czy tagsim, którymi i my powinniśmy się kierować.

Odpowiedni strój

Niezależnie czy pozostajesz w domowym zaciszu, czy tańczysz w klubie fitness odpowiedni strój jest obowiązkowym elementem tańca brzucha. Tradycyjnie przyjęło się stanik, spódnice szeroką dołem i oczywiście chustę. W ten sposób nie ograniczymy swoich ruchów i w pełni będziemy mogły oddać się wyobraźni. Dodatkowym atrybutem są miecze i laska, jednak przy ich wyborze należy kierować się odpowiednią muzyką, a nie na odwrót.

Choreografia tańca

Choreografia tańca brzucha nie jest zbyt skomplikowana, składa się bowiem z trzech elementów powitania, rozwinięcia i pożegnania. Powitanie to początkowy element powinien on zaciekawić widza, wprowadzić w tematykę tańca i oddać jego charakter. Warto w tym miejscu pomyśleć o jakimś dodatku np. w postaci welonu. Kolejny etap to rozwinięcie. Panuje tu całkowita dowolność, powinnaś być zalotna i nie bać się eksponować swojego ciała. Używaj w swoim tańcu shimmów czyli drżących ruchów bioder. Pracuj nad nawiązaniem porozumienia z widzem i wciągnięciem go w ten niezwykły świat zmysłów. Końcowy etap czyli pożegnanie powinien mieć w sobie to coś co pozostawi obserwatora w osłupieniu, być totalnym zaskoczeniem i nie pozwolić zapomnieć mu o tym co zobaczył.

Pracuj i ciesz się z efektów

Podążając za słynnym przysłowiem trening czyni mistrza, ćwicz dużo przed lustrem, ono będzie zastępowało ci publiczność. Ags shargi to taniec zmysłowy polegający na uwodzeniu widza. To właśnie od niego zależy jak będziesz postrzegana, dlatego nie bój się ludzi oni potrafią docenić starania innych. Mimo wszystko pamiętaj, że to ty masz czerpać z tego satysfakcję dla siebie. Istnieje wiele szkół gdzie prowadzone są zajęcia z tańca brzucha, taki kurs pozwoli ci nabrać pewności siebie i poznać nowe techniki tańca. Ciągłe treningi pozwolą osiągnąć wymarzona sylwetkę i poprawić sytuacje zdrowotną organizmu. Jednak najważniejszą zaletą jest możliwość wykorzystania kroków na dyskotece bądź przyjęciu weselnym. Niewątpliwie przyciągniesz w ten sposób uwagę obu płci. Panowie zaczną patrzyć na ciebie z podziwem i zachwytem, a panie z zazdrością.

Podziel się ze znajomymi