Jak szybko stracić 500 kcal?

Dodano: 07:38 25 listopada 2013
Aktualizowano: 07:38 25 listopada 2013
Źródło:

Spalenie jak największej liczby kalorii to cel, który stawia przed sobą każda osoba chcąca schudnąć. Aby faktycznie utrzymać dobrą formę, a przy okazji zadbać o smukłą sylwetkę, potrzebujemy trzy razy w tygodniu ćwiczyć w taki sposób, aby spalić 500kcal. Jak to zrobić?

Musimy sobie przede wszystkim zdać sprawę z tego, że zależnie od tego jaki rodzaj aktywności fizycznej wybierzemy, to będziemy potrzebowali różnej długości treningu, by faktycznie spalić te 500 kcal. Warto w taki sposób rozplanować sobie tydzień z ćwiczeniami, aby nie był on monotonny. To może przecież spowodować, że dość szybko się znudzicie i z zakładanych efektów nic nie wyjdzie. Dobór rodzaju aktywności fizycznej zależeć będzie oczywiście od zasobności naszego portfela.

Jeśli chcecie spalić 500 kcal możecie wybrać się na basen. Musicie jednak pamiętać, o tym że w tym wypadku dość istotna będzie intensywność treningu. Przez godzinę trzeba pływać w sposób dość aktywny. Z drugiej strony pamiętajcie jednak o tym, aby nie „rzucać się” – nomen omen – na głęboką wodę. Mierzcie siły na zamiary. Jeśli dopiero zaczynacie ćwiczyć, to godzina na basenie może być złym pomysłem.

Jeśli chcecie spalić 500kcal, to wsiądźcie na rower. Wystarczy godzina (pamiętajcie jednak, że jazda musi być intensywna) i problem rozwiązany. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że to stosunkowo tani rodzaj aktywności fizycznej. Przy okazji możecie również wzmocnić swoje stawy i dotlenić mózg. Ciekawym i jeszcze tańszym rozwiązaniem jest… skakanie na skakance. Nie dość, że pozwala spalić kalorie, to jeszcze wzmacnia układ krwionośny i pośrednio zapobiega cellulitowi. Można również wybrać ćwiczenia ze sztangą. W tym jednak wypadku pamiętajcie o tym, że należy je wykonywać pod okiem specjalisty. Najlepiej więc wybrać się do klubu fitness. A jeśli już się tam wybierzecie, to możecie popytać o Zumbę. To kolejny, skuteczny sposób na spalenie 500kcal.

Metod jest naprawdę wiele. Różnią się drogą jaką będziemy musieli pokonać. Kluczem jednak jest nasza motywacja i chęć zmian.

Podziel się ze znajomymi