Chcę mieć smukłe ramiona

WD5Od0UI8rndQ4WLwQUdVXST698kt4.jpg


Administrator

Dodano: 08:15 30 października 2012
Aktualizowano: 08:35 30 października 2012
Źródło: Autor: Paweł Mazur

Zacząć należy od tego, że podstawą dla pięknego i smukłego ciała musi być odpowiednia dieta. Naprawdę wystarczy, że wyeliminujemy te najbardziej „zabójcze” dla figury słone przekąski czy słodycze i połączymy to z regularną aktywnością fizyczną, by efekty były zauważalne. Aby ćwiczenia na smukłe ramiona były jak najbardziej efektywne, warto ćwiczyć z małymi obciążeniami – mogą to być hantle, obciążniki na nadgarstki, czy chociażby butelki z wodą. Należy jednak pamiętać, by obciążenie było niewielkie – zacznij od hantli ważących kilogram, z czasem zwiększaj ilość powtórzeń i obciążenie. Trening staraj się natomiast wykonywać co drugi dzień, a już po dwóch tygodniach zauważysz różnicę.

Przejdźmy zatem do konkretów. Jakie ćwiczenia wykonywać?
Pamiętaj, aby ćwiczenia angażujące większą ilość mięśni wykonywać na początku, dlatego zacznij od tak zwanych damskich pompek. Połóż się na brzuchu, skrzyżuj nogi w kostkach i opierając się na kolanach podnieś stopy do góry. Dłonie ułóż na wysokości ramion. Napnij mięśnie brzucha i unieś na rękach tułów. Pamiętaj o tym, by cały tułów tworzył z udami linię prostą, nie wypinaj bioder. Wytrzymaj chwilę i opuść ciało, jednak nie opuszczaj całkiem na podłogę. Ćwiczenie powtórz 5 razy.

By drugie ćwiczenie wykonane było prawidłowo stań przy ścianie plecami do niej. Opuść ręce wzdłuż tułowia i ustaw tak, by wierzchnia część dłoni skierowana była w tył. Unieś jednocześnie obie dłonie do siebie i spokojnie opuść. W tym ćwiczeniu najbardziej pracują bicepsy. Wykonaj 10 powtórzeń. Całą serię powtórz, jednak tym razem niech ręce pracują naprzemiennie. Teraz ułóż ręce tak, by wierzch dłoni skierowany był do przodu, unoś wyprostowane ręce do boku (jednak nie wyżej niż na wysokość ramion). To ćwiczenie także powtórz 10 razy. Unieś ugięte ręce tak, by łokcie były na linii z ramionami, dłonie na wysokości głowy, prostuj do góry i opuść do pozycji wyjściowej (10 razy), następnie łącz przed sobą całe przedramiona. To ćwiczenie będzie wykonane prawidłowo, jeśli złączysz łokcie, nie tylko dłonie (10 razy).

Dzięki tym ćwiczeniom wzmocnisz nie tylko bicepsy i tricepsy, ale także ramiona i mięśnie klatki piersiowej. Dlaczego warto? Bo wyrzeźbione ramiona zmieniają proporcje i wygląd całego ciała. Powodzenia.

Podziel się ze znajomymi