Zioła na potencję

Fat.
Dodano: 08:39 4 stycznia 2017
Aktualizowano: 08:39 4 stycznia 2017
Źródło:

Sprawa problemów z  libido to bardzo delikatny temat w przypadku mężczyzn. Nie są one jednak rzadkie. Jest to między innymi efektem naszego obecnego stylu życia. Do problemów z libido doprowadzamy zwykle sami, chociażby nadużywając alkoholu. Jeśli się już one pojawią, to warto wiedzieć w jaki sposób sobie z nimi poradzić.

Po pomoc można się zwrócić do ziół. Niektóre z roślin mają właściwości, które mogą być pomocne. Na początek żeń-szeń. To jedno z bardziej znanych właśnie z takiego działania ziół. Roślina ta nazywana bywa wszechlekiem. Interesuje nas korzeń żeń-szenia. Wykorzystywany jest on między innymi w kosmetykach odmładzających. Ma on też redukować stres (co ma spore znaczenie przy problemach z libido). Po drugie przypisuje się podwyższanie testosteronu, co może mieć przełożenie na możliwości seksualne. Żeń-szeń pobudza i powstrzymuje procesy starzenia. Kiedyś uznawano go za afrodyzjak.

Kolejna roślina jest zdecydowanie mniej popularna. To jałowiec brazylijski. Dokładnie chodzi o jagody tej rośliny. One również uznawane są za afrodyzjak. Wykazują one działanie wzmacniające. Pozwalają również przezwyciężyć zmęczenie. Tak przynajmniej przekonują zwolennicy ich stosowania. Jako, że pochodzą z dorzecza amazonki, więc do tanich nie należą. Kolejną rośliną na którą warto zwrócić uwagę jest palma sabałowa. To dość ciekawy „przypadek”. Wykorzystuje się ją między innymi jako naturalny sposób na łysienie. Jest również polecana przy łagodnym przeroście prostaty. Roślina ta między innymi ma wpływ na hormony. To dzięki tej właściwości może pomóc również przy problemach z libido.

Ostatnią rośliną na którą trzeba zwrócić uwagę jest to pewne drzewo o nazwie Johimba afrykańska. Zawiera w sobie substancję, dzięki którym jest uznawane za mocny afrodyzjak. Pozyskuje się ją z kory tego drzewa.

Przede wszystkim jednak przy problemach z potencja, konieczna jest zmiana stylu życia. Należy ograniczyć alkohol. Kolejna sprawa to stres. Im jest go więcej, tym większa szansa na problemy z libido.