Sposoby na męską potencję

Dodano: 13:58 24 września 2013
Aktualizowano: 14:01 24 września 2013
Źródło:

Jeśli Twój facet ma problem z potencją, to możesz go namówić na parę zmian w życiu, które mogą mu pomóc. Oczywiście mężczyzna sam się do swojej bolączki nie przyzna, a już na pewno tego tematu nie zacznie. Trzeba mu więc w tym pomóc.

Wiele zależy od tego, co jest przyczyną problemów z potencją. Jeśli są one efektem choroby, lub brania leków (przykładem mogą być preparaty na depresję), to rozwiązania trzeba szukać u lekarza.  Jednak w ogromnej liczbie przypadków problemy z potencją można określić jako czasowe, a ich powodów szukać trzeba w codziennym życiu. Stres, nieodpowiednia dieta i brak snu – te trzy czynniki mogą przyczynić się do ich wystąpienia.

Przede wszystkim, skupić należy się więc na zmianach w codziennym życiu. Zaczniemy od diety. Istnieją pewne składniki odżywcze, które niejako pozwalają usprawnić męski organizm, a przy okazji poprawią libido. W jadłospisie powinien znaleźć się cynk. Jest on pierwiastkiem, który, między innymi, wpływa na męską sprawność seksualną. Jest on również istotnym składnikiem biorącym udział w procesie produkcji testosteronu. Najwięcej tego pierwiastka znajdziecie w owocach morza. Męska dieta powinna też zawierać sporo „mięsnego” białka. To ono odpowiedzialne jest za składnik (tlenek azotu( niejako inicjujący erekcję. Mężczyzna potrzebuje również manganu i selenu. Drugi z nich „pracuje” w parze razem z cynkiem. Mangan z kolei wpływa na produkcję dopaminy.

Zadbajcie też o to, aby Wasz facet nieco więcej się ruszał. Aktywność fizyczna może mieć wpływ na poprawę potencji. Przy okazji ruchu facet może się też pozbyć brzuszka, a to też nie pozostaje bez wpływu na jego wigor. Mężczyzna powinien zadbać również o odpowiednią dawkę snu. Często bezsenność odbiera chęć na łóżkowe igraszki. Podobnie jest ze stresem, który skutecznie może uszkodzić męską „mechanikę”. Dlatego też dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie technik relaksacyjnych.

Podziel się ze znajomymi