Kłopoty z potencją


Administrator

Dodano: 23:04 7 lutego 2008
Aktualizowano: 09:00 3 października 2013
Źródło:

Niewłaściwa reakcja panów na łóżkowe kłopoty :
Gdy mężczyzna ma problem z erekcją, nie szuka pomocy u lekarza specjalisty. Tego typu problemy są dla mężczyzn bardzo krępujące i starają się oni ukryć je przed całym światem.

Seks dla człowieka jest bardzo ważny :
Seks w życiu dwojga ludzi jest bardzo istotnym ogniwem. Nawet najszczęśliwsze pary potrafią rozpaść się w momencie w którym seks staje się nieatrakcyjny. Badania naukowe wykazały, że seks działa na nasz organizm bardzo korzystnie i sprzyja zdrowiu fizycznemu, jak i psychicznemu.

Mężczyzna odpycha od siebie myśl o impotencji :
Mężczyźni nie dopuszczają do siebie myśli że mogą być niesprawni seksualnie, gdyż impotencje uważają oni za największą zniewagę na świecie. Panom wydaje się że tego typu problemy dotyczą jedynie pracoholików, alkoholików, czy ludzi starszych powyżej 70 roku życia. Teza ta jest błędna gdyż coraz częściej zdarza się tak, że mężczyźni wyglądający na pozór jak okazy zdrowia mają opisywane problemy.

Czy to jest impotencja ? :
Jeśli danego dnia mężczyzna ma kłopot z erekcją, nie oznacza to, że jest to impotencja. Każdy ma lepsze i gorsze dni, a by mieć problem z erekcją wystarczy nadmierny stres. Jeśli jednak problemy powtarzają się kilkakrotnie, mężczyzna powinien zgłosić się do lekarza specjalisty.

Czynniki obniżające potencję :
– Niehigieniczny tryb życia : Palenie papierosów, nadmierny stres, przemęczenie, nadużywanie alkoholu etc.
– Uszkodzone nerwy erekcyjne : Są to tak zwane ” włókna pożądania „. Do uszkodzeń tego typu może dojść na przykład podczas operacji prostaty.
– Blokady psychiczne : Za tego rodzaju problemy odpowiada nasz mózg, czyli najbardziej rozwinięty seksualnie organ.
– Niedrożny układ krwionośny : Do erekcji potrzebne jest przepompowanie około 20 razy większej ilości krwi niż podczas gdy penis jest w spoczynku. Oczywiste jest więc, że w razie problemów z tętnicami, które doprowadzają do penisa krew jest jakiś problem, to problem z potencją jest nieunikniony.
– Zaburzenie hormonalne : Zaburzenia tego typu mają miejsce gdy poziom testosteronu w organiźmie mężczyzny jest za niski.
– Leki : Nadciśnieniowe, uspokajające, przeciwdepresyjne etc.

Podziel się ze znajomymi