Zabiegi antystresowe

Spa therapy for woman receiving cosmetic mask
Dodano: 14:16 16 grudnia 2013
Aktualizowano: 14:16 16 grudnia 2013
Źródło:

Może mieć on negatywny wpływ na nasze zdrowie, ale również i wygląd. Kiedy stres jest długotrwały, to nasza skóra traci blask i staje się poszarzała. To co dzieje się na zewnątrz, jest jednak niczym przy tym, co nerwy „wyprawiają” w środku naszego organizmu. Długotrwały stres osłabia też nasz układ odpornościowy, a więc stajemy się bardziej narażeni na różnego rodzaju choroby. Tego musimy uniknąć.

Walka ze stresem odbywa się na wielu polach i przy zastosowaniu dużej liczby dostępnych metod. Zabiegi antystresowe to jedna z możliwości. I tutaj też mamy szerokie pole do popisu. Z jednej strony są zabiegi, które z powodzeniem możemy przygotować sobie w domu (chociażby kąpiel z zastosowaniem olejków eterycznych). Jeśli chcemy walczyć z samym stresem i jego skutkami, możemy się również wybrać do profesjonalistów, chociaż oczywiście będzie to kosztowało zdecydowanie więcej, niż przy zastosowaniu domowych sposobach.

Zabiegi antystresowe, to między innymi wszelkiego rodzaju masaże. Mają one mieć wpływ zarówno na ciało, jak i umysł. Przy masażach często wykorzystuje się olejki eteryczne, mające między innymi relaksować. Wspomaganiem regeneracji naszego organizmu zajmuje się też refleksologia (określana bywa też mianem terapii zonowej). Polega ona na uciskaniu konkretnych punktów na stopach. Jest to forma masażu. Każdy z tych punktów ma odpowiadać za część ciała, lub określony narząd wewnętrzny. Zwolennicy takiej formy masażu twierdzą, że odpowiedni ucisk kciukiem punktów na stopach ma też usprawniać działanie naszego układu nerwowego. To przy w walce ze stresem może być niezmierne istotny aspekt. Celem profesjonalnych zabiegów przede wszystkim jest pozbycie się widocznych objawów stresu (wspominana wcześniej poszarzała skóra, ale też pieczenie, swędzenie, czy zaczerwienia), ale również oczywiście zrelaksować.

To jednak nie zawsze wystarcza. Jeśli stres Was „przytłacza”,to bardzo prawdopodobne, że będą potrzebne spore zmiany w codziennym funkcjonowaniu. Mowa tutaj między innymi o diecie, ale także ograniczeniu używek itd.

 

 

 

 

Podziel się ze znajomymi