Skuteczne sposoby na ból pleców

Woman Suffering From Back Pain
Dodano: 14:09 31 marca 2014
Aktualizowano: 11:22 2 kwietnia 2014
Źródło:

Potrafi skutecznie utrudnić codzienne funkcjonowanie. Nawet najmniejszy ruch, może spowodować nieprzyjemne uczucie w okolicach kręgosłupa. Ból pleców może mieć różne przyczyny i oczywiście ważne jest to, abyśmy im zaradzili i udali się do lekarza, ale ulgi przy takiej dolegliwości potrzebujemy od zaraz.

Jeśli odczuwamy ból pleców, to dobrym rozwiązaniem okazać się może masaż. Tutaj jednak dość istotna uwaga. W sytuacji, kiedy nie macie „w najbliższej okolicy” osoby, która zna się na masażu, to z dużą rozwagą powinniście oddawać się w ręce komuś, kto robi to pierwszy raz. Chęci w tym wypadku to nie wszystko, bo jeśli będzie on przeprowadzany nieumiejętnie, to Wam zaszkodzi.

Czasem ból pleców spowodowany jest konkretną pozycją ciała. Dotyczy to między innymi osób, które pracują przy biurku. Jeśli odczuwacie ból pleców, to skutecznym rozwiązaniem może być po prostu zmiana pozycji ciała. Najlepiej przyjąć taką, która nie będzie obciążać kręgosłupa. Wstańcie i wciągnijcie brzuch. Wypnijcie klatkę piersiową do przodu. To pozycja na baczność, która pozwoli w większości wypadków, przestać odczuwać ból pleców, albo zmniejszyć jego nasilenie. Skutecznym, a na pewno przyjemnym rozwiązaniem, będą kąpiele relaksacyjne. Pamiętajcie o tym, aby woda w wannie była ciepła, ale nie nazbyt gorąca. Wskazane jest dodanie do niej kilkunastu kropel olejków eterycznych, zwłaszcza tych mających działania rozluźniające. Bardzo często ból pleców jest spowodowany przez długotrwały stres.

Problem ten może być też efektem nadmiaru kilogramów. W dłuższej więc perspektywie, dobrym rozwiązaniem będzie odchudzanie. To pozwoli odciążyć kręgosłup i zmniejszyć częstotliwość bólu pleców. Postarajcie się też zadbać o swoje miejsce pracy. Skupić się powinniście przede wszystkim na krześle i biurku. W tym pierwszym wypadku musi być ono regulowane. Dotyczy to samego siedziska, ale i oparcia. To pozwoli Wam przyjąć taką pozycję ciała, aby zapobiec bólowi pleców.