Mężczyzno – jak się golisz?


Administrator

Dodano: 11:27 19 lipca 2012
Aktualizowano: 11:49 19 lipca 2012
Źródło: Autor: Paweł Mazur

No właśnie panowie – zastanawialiście się kiedykolwiek w jaki sposób wykonujecie tę z pozoru banalną czynność? Wbrew pozorom nie jest ona taka łatwa i warto pamiętać o kilku zasadach, które golenie uczynią łatwiejszym i przestanie ono być smutną koniecznością.

Problem pojawia się w momencie, kiedy golenie powoduje podrażnienie skóry. Nie chodzi tutaj o skaleczenia, z którymi też co prawda sobie trzeba radzić, a najlepiej ich unikać. Nieodpowiedni sposób golenia, zły krem czy też żel, a także brak odpowiedniego preparatu przeznaczonego do pielęgnacji skóry „po” może być przyczyną wspomnianych podrażnień. Jeśli zabieg zostanie zrobiony dobrze, to efektem – przy złuszczeniu skóry – będzie też jej zdrowy wygląd.

Odwiecznym niemal problemem jest kwestia czy golimy się z włosem, czy też pod włos. Tutaj go nie rozstrzygniemy jednoznacznie, gdyż tak naprawdę wszystko zależy od naszych preferencji. Jeśli goląc się z włosem widzimy, że podrażnienia się nie pojawiają, a dodatkowo cały zabieg jest dokładny, to oczywistym jest, iż wybierzemy właśnie taki sposób. Analogiczne jest w sytuacji kiedy golimy się z włosem. Istotne jest też to, czy robimy to na mokro, czy też na sucho. Ten drugi sposób jest bardziej odpowiedni dla osób, które mają problem z podrażnieniami, a także mają dość wrażliwą cerę.

Jeśli golimy się maszynką, to warto zwrócić uwagę na to, w jakim stanie są jej ostrza. Jeśli przy ostatnim goleniu czuliśmy, iż są one nieco stępione, to nie ma na co czekać i zmieniać na nowe. Unikniemy w ten sposób problemów z wyrywaniem sobie zarostu. Sam zabieg należy poprzedzić odpowiednimi przygotowaniami. Zmoczenie twarzy chłodną wodą, a potem dokładne rozprowadzenie preparatu zmiękczającego zarost – to podstawa. Oczywiście przy założeniu, że golimy się na mokro. Jeśli na sucho, sprawdźcie najpierw sprzęt, czy nie jest brudny w środku.

Jeśli chodzi o sam wybór i koszt tego, czego będziemy używać do golenia, to nie ma tutaj co zbytnio kombinować. Dużo lepszym rozwiązaniem będzie wydanie nieco więcej pieniędzy, chociażby z tego powodu, że na przykład te droższe maszynki zawierają dodatkowe elementy ułatwiające i przyśpieszające golenie.