Jak obniżyć gorączkę

nG2Ql96nRHIDr9uArx9Dor98A7k4BD.jpg
Dodano: 08:41 31 lipca 2008
Aktualizowano: 11:27 3 lipca 2012
Źródło: "Tina" Nr.5 2008r.

Gorączka jest sygnałem , że nasz układ odpornościowy rozpoczął walkę z wirusami lub bakteriami. Jeśli temperatura ciała dochodzi do 38 stopni nie musimy jej obniżać. Gdy natomiast jest wyższa, należy próbować ją zbić. Jest kilka domowych sposobów, które w tym pomogą.

Domowe sposoby:

Jeśli temperatura stale się podnosi i przekracza 38 stopni, zacznij ją obniżać.

Okłady na łydki – 2 ręczniki zamoczone w niezbyt zimnej wodzie odciśnij i owiń dokładnie wokół łydek, aż do kolan. Następnie owiń łydki suchym ręcznikiem ( reszta ciała powinna być przykryta). Pozostaw na 10 minut. Czynność powtarzaj, dopóki temperatura nie spadnie.

Herbata napotna – po łyżeczce kwiatów lipy i czarnego bzu zalej filiżanką wrzątku. Przykryj i parz ok. 10 minut. Przecedź. Pij kilka rzy dziennie po filiżance naparu.

Napój przeciwgorączkowy – łyżeczkę wiązówki błotnej lub kory wierzby zalej filiżanką wrzątku. Parz pod przykryciem 5-10 minut, przecedź. Pij 2 – 3 razy dziennie po filiżance

Uwaga: Jeśli wysoka gorączka nie mija po 2 dniach, dochodzi do 40 stopni albo występuje u dziecka, jak najszybciej wezwij lekarza.