Golenie bez przeszkód


Administrator

Dodano: 08:41 8 marca 2011
Aktualizowano: 11:12 11 maja 2011
Źródło: Autor: Paweł Mazur

Golenie bez przeszkód. Wydawać by się mogło, że golenie twarzy to dość banalna i prosta sprawa. Taka jednak może wydawać się tylko tym, którzy jeszcze nie musieli tego robić. Tu nawet nie chodzi o proste ruchy wykonywane przy samym goleniu. Kwestie przygotowania, a także działania na skórze zaraz po.

Jak wiadomo, najpierw trzeba zarost odpowiednio zmiękczyć, tak żeby nawet słabszej jakości maszynka też była sobie z nim w stanie poradzić. Dlatego też powinniśmy zainwestować w dobry czy to żel, czy to krem do golenia. Tutaj nie ma się co „szczypać” z kosztami najlepiej wybierać preparaty z tak zwanej górnej półki. Oczywiście również wytyczną do wyboru produktu, może i powinna być rozpoznawalność marki. Im bardziej znana, tym lepiej dla nas. W kwestii sprzętu zasada jest właściwie podobna. Najpierw powinniśmy się zdecydować czy wolimy elektryczną maszynkę, czy zwykłą. W sumie wszystko zależy od ilości czasu jaki możemy przeznaczyć na golenie, czy od osobistych preferencji. Natomiast jeśli wybierzemy jednorazówki, to zdecydujmy się na naprawdę dobrą firmę. W końcu jednak idzie o naszą skórę.

Warto też zainteresować się balsami po goleniu. Wbrew temu co niektórzy twierdzą, faceci wcale nie są gruboskórni. I nasza skóra jest podatna na wszelkiego rodzaju podrażnienia i wysuszenia. Dlatego też zamiast wód po goleniu, których skład oparty jest głównie o alkohol powinniśmy rozejrzeć się za preparatami z wyciągami z roślin na ten przykład. Dobrze będzie jak znajdzie się w nich mentol, albo aloes, które będą działać kojąco na naszą skórę. Nie zapominajmy, że powinniśmy w preparatach tego typu powinna znaleźć się witamina B5 – przyśpiesza ona gojenie podrażnień. Na koniec jeszcze różnica między balsamem, a żelem po goleniu. Ten drugi dłużej się wchłania, ale w związku z tym działa też dłużej.

Nie ma co bagatelizować golenia. Jest to przecież czynność, którą często trzeba wykonywać codziennie i warto zadbać o to, aby nie miała ona negatywnego wpływu na naszą twarz, która przecież jest „pierwszą wizytówką” naszej osoby.

Podziel się ze znajomymi