Domowe sposoby na słoneczne poparzenia

Fx1Z1294ZF2pOae1wTD4NH77T4SBwH.jpg


Administrator

Dodano: 14:18 10 maja 2012
Aktualizowano: 14:39 10 maja 2012
Źródło: Autor: Paweł Mazur

Często w czasie urlopu nie zwracamy specjalnie uwagi na słońce. W końcu mamy dużo ciekawych rzeczy do oglądania, będąc na przykład w górach. I właśnie wtedy tracimy na pewien czas czujność i dopiero widok czerwonej skóry w lustrze przywraca nam ostrożność. Nierzadko jednak może być już za późno. Wtedy przydadzą się właśnie domowe sposoby na słoneczne poparzenia.

Oczywiście najlepszym sposobem, aby zapobiec takim sytuacjom jest stosowanie odpowiednich kremów z filtrami UV. Jeśli jednak już do poparzenia dojdzie warto użyć jednej z poniższych rad, tak aby złagodzić jego skutki. Najprostszym sposobem, który przyniesie nam ulgę od razu jest chłodny, albo nawet zimny prysznic, zaraz po tym kiedy zauważymy duże zaczerwienione części skóry. Wiele osób popełnia błąd smarowania takich miejsc pierwszym kremem który wpadnie nam w ręce. Często jest to zbyt tłusty preparat, który wcale naszej skórze nie pomaga, a może ją nawet obciążać.

Ulgę w pieczeniu przyniesie kwaśne mleko albo maślanka nakładana bezpośrednio na miejsca, które są zaczerwienione. Dobrym pomysłem jest również przygotowanie specjalnej maski z mąki ziemniaczanej i wody. Potem nakładamy ja na ciało. W momencie kiedy zaczyna twardnieć musimy ją zmyć, naturalnie nie wrzątkiem. Ciekawym i przede wszystkim działającym domowym sposobem jest nakładanie okładów z octu w piekące nas miejsca. Można również przygotować pakunki z kostek lodu, który przykładane do zaczerwienionej skóry są w stanie nam przynieść odpowiednią dozę ulgi.

Domowe sposoby to jedno, ale prawda jest taka, że w momencie kiedy dojdzie do takiego poparzenia najlepiej od razu udać się z tym do lekarza. Najlepiej w ogóle do nich nie doprowadzać, czyli stosować odpowiednią profilaktykę. Obecnie w każdym sklepie z kosmetykami możemy zaopatrzyć się w preparaty chroniące przed szkodliwym działaniem promieni UV. W ogóle skóra powinna być nawilżona i natłuszczona. Jeśli dojdzie do poparzenia skóry to obie powyższy zasady też mają zastosowanie.